3.5 HDD Kutu tavsiyesi

furkan23235

Hectopat
Daha fazla  
3.5 inc olan HDD'mi taşınabilir HDD olarak dönüştürmek için HDD kutusu almam gerektiğini öğrendim, yeni bir bilgi edindiğim için hangi ürünü almam gerektiği hakkında bir fikrim yok. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

Devamlı kullanım için mi alıyorsunuz? Yoksa sadece HDD'nin içindeki kişisel dosyalarınızı almak için mi? :)

Selam. Ben de 2.5 disklerimi HDD kutusu ile kullanıyorum. 3.5 çok eskide kaldı. 2.5 disklerin 4TB seçeneği bile mevcutken 3.5 kullanmak çok saçma. Ayrıca herhangi bir disk kutusu işine görecektir. Ben mümkün olduğunca küçük olanları tercih ederim. Gereksiz hacim kaplamaması için.

Devamlı kullanım için mi alıyorsunuz? Yoksa sadece HDD'nin içindeki kişisel dosyalarınızı almak için mi? :)
Bilgisayarımda kullandığım HDD'mi söküp başka bilgisyardan oyun dosyalarını alıp tekrar kendi bilgisayarımda kuracağım, bu amaçla ihtiyacım var.
Selam. Ben de 2.5 disklerimi HDD kutusu ile kullanıyorum. 3.5 çok eskide kaldı. 2.5 disklerin 4TB seçeneği bile mevcutken 3.5 kullanmak çok saçma. Ayrıca herhangi bir disk kutusu işine görecektir. Ben mümkün olduğunca küçük olanları tercih ederim. Gereksiz hacim kaplamaması için.
Bilgisayarlar için 3.5 inc HDD'ler tarih olmadı daha dur. 🙂 . Herhangi bir disk kutusunun nasıl olduğunu bilmiyorum 20-30₺ ye satılanda var, 100-120₺ olanda.

Arkadaşın elinde hali hazırda 3.5 luk HDD var, dolayısı ile 2.5 luk bir HDD kutusu alma gibi bir lüksü yok, daha doğrusu tercihine kalmış bir durum değil. 2.5 HDD kutuları USB porttan aldıkları enerji ile çalışırken 3.5 HDD kutuları HDD nin ihtiyacı gereği harici bir güce ihtiyaç duyar. Doğru ifade edememiş ya da anlatamamış olma ihtimalime karşı aşağıda ki linkte ki açıklama olayı daha iyi açıklayacaktır.
En azından benim bu konuda ki bilgim bu şekilde ve sabahta arkadaşa o yüzden 3.5 HDD kutusu ya da kablosu alması gerektiği yönünde tavsiye verdim.
Gerçi, eğer iki sistem de masaüstü ise HDD yi 2 sisteme de 2 nci HDD olarak takıp veriyi aktarmak en kestirmesi olacaktır ama, detay bilmediğim için yorumsuz bıraktım.
2.5 3.5 İnç Sata SSD HDD Hard Disk Çevirici

3.5 HDD için extra 12v güce ihtiyacınız olacaktır. Eğer dosya alacağınız bilgisayar masaüstü ise HDD nizi ona takıp öyle alabilirsiniz. 3.5 HDD kutusu alacaksanız da USB 3.0 ve güç adaptörü olanlara bakın.
Marka farkı dışında çoğusu aynı çipi kullanıyor. Tek HDD için laptop adaptörü gibi adaptöre gerek yok. Hızı USB 3.0 olursa daha hızlı atarsınız o kadar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı