3.5 HDD nasıl takılır?

faruktas

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyen
3.5 HDD'i nasıl takacağım, yardımcı olur musunuz?
1602083095585951834678.jpg

Kasanızda kızak yok. Sol taraf ön kapağa denk geliyor sanırım. Onu söküp vida ile vidalamanız lazım.

Bu arada kasa Rampage 66 mı?

Kasanız Aerocool One Frost mu?
O fotoğrafını çektiğiniz yuvayı çıkartın, HDD'yi yerleştirin ve yanlarından vidalayın.

Kasanızda kızak yok. Sol taraf ön kapağa denk geliyor sanırım. Onu söküp vida ile vidalamanız lazım.

Bu arada kasa Rampage 66 mı?

Anladım. Kasa Rampage Shadow.
Kasanız Aerocool One frost mu?
O fotoğrafını çektiğiniz yuvayı çıkartın, HDD'yi yerleştirin ve yanlarından vidalayın.

Yuvayı yuvarlak uçlu vidalar tutuyor öyle bir tornavida ise elim de yok.

Shadow ile 66'nın temeli aynı zaten. Ön kapağı ve PSU'yu çıkartıp yanlardan tornavida ile vidalayabilirsin.

Yuva çıkmıyor gördüğüm kadarıyla maalesef perçinli oraya. Bende de o şekilde.

Kızak alsan da uymayacaktır. Yapacağın çok zor bir şey değil. Ön tarafın altında elinin girebileceği bir boşluk var oradan çektiğinde hemen çıkıyor zaten. PSU'yu çıkartmak istemiyorsan sadece önden vidalasan da olur.

Hiçbirini yapmak istemiyorsan o yuva biraz dar diye hatırlıyorum. HDD'yi taktığında oynamayacaktır.

Tama.

Kızak alsan da uymayacaktır. Yapacağın çok zor bir şey değil. Ön tarafın altında elinin girebileceği bir boşluk var oradan çektiğinde hemen çıkıyor zaten. PSU'yu çıkartmak istemiyorsan sadece önden vidalasan da olur.

Hiçbirini yapmak istemiyorsan o yuva biraz dar diye hatırlıyorum. HDD'yi taktığında oynamayacaktır.

M.

Tamam sağ ol hallettim. Yardımın için teşekkürler.

Bir şey daha soracağım kablo hangisini takacağım birden fazla SATA kablosu var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı