3.5 km bisikletle ne kadar sürede gidilir?

Viteste ortadaki dişlilerde 3, arkadaki dişlilerde 7 kısım varsa 21 vitestir ve en hızlı şekilde gitmek istiyorsan ortadakini en dıştaki olan 3'üncüye, arkadakini de en içteki en küçük olan 7'inciye getirmen gerek. 3.5 km yolu en fazla 10 dakikada gidersin. Yolda ışıklar varsa 15 dakika.

Söylediğiniz vites ayarlarında çevirmek işkence gibi yani aynı şeyi düşünüyorsam tabii.

Söylediğiniz vites ayarlarında çevirmek işkence gibi yani aynı şeyi düşünüyorsam tabii.
Evet aynı şeyi düşünüyorsunuz büyük ihtimalle ve o ayar yokuş aşağı için geçerli bir ayar. Şimdi burada ben o viteste düz yolda gidiyorum diyen çıkabilir. O onun becerikliliği. Siz dediğim gibi 2 taraftada ortadaki vitese alın ve yorgunluğunuza + yokuş durumuna göre ayarlayın.

Evet aynı şeyi düşünüyorsunuz büyük ihtimalle ve o ayar yokuş aşağı için geçerli bir ayar. Şimdi burada ben o viteste düz yolda gidiyorum diyen çıkabilir. O onun becerikliliği. Siz dediğim gibi 2 taraftada ortadaki vitese alın ve yorgunluğunuza + yokuş durumuna göre ayarlayın.

Anladım benim bahsettiğim yokuşun sonunda dört yol ağazı var o vitese alıp çevirirsem ya çok şansa ya da çok hızlı bir arabaya ihtiyacım olacak diğer türlü canım çok yanar :)
Dersler 9'da başladığını düşünürsek, 20 dakika önceden gelmenizi isterse, 7.30'da uyanıp 8'de çıksanız yetişirsiniz.

Ne yazık ki 12'de başlayacak :( 8.30 gibi bitecek.

Önceden bana da öyle geliyordu ve bu yüzden hep orta dişliyi 2. seviyedeyken kullanıyordum. Sonrasında kendimi alıştırdım ve 3.3 - 3.5 - 3.7 şeklinde yola göre değişimli kullanıyorum hep. Aşağısı çok hafif geliyor kullanamıyorum.

Anladım benim bahsettiğim yokuşun sonunda dört yol ağazı var o vitese alıp çevirirsem ya çok şansa ya da çok hızlı bir arabaya ihtiyacım olacak diğer türlü canım çok yanar :)

Ne yazık ki 12'de başlayacak :( 8.30 gibi bitecek.
Akşam yolculuğu emin ol daha keyifli geçer ve öğlen 12 bisikletle okula gitmek için kebap + ayran demek benim için çünkü evimle okulumun arası 6.5 km ve aşırı yokuşluydu 30-40 dakikayı rahat buluyordu sürmem ama sadece hafta sonları arkadaşlarımın yanına gidiyordum ve servise kaydolmuştum da, bisiklet en mantıklısı. Ama aklıma takılan bir soru, hangi ildesin çünkü kış şartları ağır geçebilir ve malum pandemi eğer servise kaydolmak zorunda kalırsan diye diyorum.

Bende bir tarafta 3 diğerinde 7 vites var hangisi en hızlı olur hiç bilmiyorum.
Arabalardaki birinci vites için öndekini en ufak, arkadakini de en büyük dişli olarak seçmelisiniz. En yüksek vites için de tersi. Ama bunlar çok uç değerler. Birisini yokuş çıkarken kullanırsınız, diğerini düz yolda çok hızlı giderken. Ara değerleri kendiniz bulursunuz.

Kuvvetine ve hızına da bağlı, ben düz yolda 6 veya 7 ile gidiyorum yokuşa çıkınca direk 2'ye alıyorum istediğim yere çok hızlı bir şekilde gidiyorum. Dediğim gibi hızına ve kuvvetine de bağlı, ben yerinde olsam 7-8dk sürerdi. Normal sürüyorsan 10-15dk sürer.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı