7.5 km bisiklet ile gidilir mi?

7,5 km çok uzak değil mi hocam (tahminen 10-9 bin adım civarı) biz sahile uzak oturuyoruz sahilde aramda 6,5km var ama tamamen aşağıya doğru gidiyorsan en fazla 19-20 dakika. Eğer yokuş falan da varsa arada 30 dakikayı bulur. Her gün okuldan eve gelirken 2km yürüyorum ve 1 ayda 3,5 4 kg gibi bir şey verdim. Su içme alışkanlığı da kazandım. Yani bisiklet hem spor hemde mantıklı bir yöntem.

Merhaba, evim ile okul arası 7.5km yeni bir bisiklet alıyorum, bisiklet ile gidilir mi? Gidilirse kaç dakikada gidilir? Ortalamanın çok az üstünde bir hız ile kullanacağım.
Dün 15 kilometre mesafeyi yaklaşık olarak 100 dakikada yürüdüm. Bisiklet ile 4.5 kilometreyi 20 dakikada gidiyorum. Ortalama bir hız ile 45 dakika ile gidebileceğini düşünüyorum.

Kayseri dümdüz bir şehir ve benim 10km mesafeyi yürümem yarım saat sürmüştü aynı düzlükte bir şehirse çok kısa sürede gidersin.

10km’yi yarım saatte yürümek için 20km/s hızla yürümeniz lazım. Ortalama bir insanın yürüyüş hızının 6km/s olduğu düşünülürse pek gerçekçi değil bu söylediğiniz.

10Km'yi yarım saatte yürümek için 20km/s hızla yürümeniz lazım. Ortalama bir insanın yürüyüş hızının 6km/s olduğu düşünülürse pek gerçekçi değil bu söylediğiniz.

Ortalamanın 2-3 katı yürüyorum zaten yanımdakiler koştuğumu söylüyor bazen, hele kulağımda müzik varsa arada depar attığım doğrudur.

Amacım biraz hareket edip yağ yakmak, kışın araba ve otobüs kullanacağım kararımı verdim gideceğim süre benim için sıkıntı değil ne kadar sürede gidilir'i evden çıkacağım saati bulmak için sordum. Vakit ayırıp cevap yazan herkese sonsuz teşekkürler..

Bunun karı vat kışı var ne olursa olsun terlemesi var, terlediğinizde rüzgar her türlü vuracak çok fazla hasta olmanızada neden olabilir?

evet hocam 25-27 dakika arası sürüyor.

Ben yokus aşağı 5 km'yi ışıklarla beraber 10 dakikada gidiyorum oradan hesap yaptım. Buralarda düzlük yok maalesef.

Geri
Yukarı