3.500 TL Laptop Tavsiyesi

Evet. Bazen oluyor bazen ise hiç olmuyor. Tarayıcı donunca masaüstüne gelince tarayıcı siyah oluyor fakat müzik sesinde bir şey olmuyor. Bazen bilgisayar donuyor kasıyor gibi oluyor o zaman ses falan da takılıyor CD bozuk gibi. Spotify falan farketmiyor. 3. aldığım cihazda başka bir şey farkettim bilgisayar kapalıyken şarjdan çıkarıyorum dolunca cihazı hemen ardında açınca 30 sn falan siyah ekran oluyor fan dönüyor sonra Lenovo logosuyla Windows geliyor. Fakat Windows açılınca siyah ekran da bekleme olmadı benim dediğim güç düğmesini basınca bazen bekliyorum siyah ekranda Lenovo logosunu gelmesini. 3.cü cihazım da bu var ilk 2 iade ettiğimde Windows açılınca biraz zaman siyah ekran görünüp açılıyordu.
Bu sorunun üretici hatası olduğundan eminim zamanında bu sorunun anakart üzerinde olan bir direnç (kapasitör) sorunu olduğunu görmüştüm. Hatta bu takılma olurken HDD veri ışığı durmadan yanar.

Son düzenleme:
Bu sorunun üretici hatası olduğundan eminim zamanında bu sorunun anakart üzerinde olan bir direnç sorunu olduğunu görmüştüm. Hatta bu takılma olurken HDD veri ışığı sürekli yanar.
Anlık oluyorsa bilemem hemen bakmaya çalışıyorum HDD kullanımı gözükmüyor normal değerlerde. Hocam 3.de iade etmedim böyledir diye kullanıyorum. Hediye çekimle çok uyguna aldım bu cihazı bütçem yoktu bundan daha iyisi yine dayanamayıp aynısından aldım. Ne yapayım sormadığım adam kalmadı. AMD mi olsun Lenovo mu hepsine sordum sürücü ile sorunum olmadığımı cihazım hızlı olduğunu söylediler. Acer'da R3 2200U ve 535 de anlık donma ve kapanma vardı sadece bende değil alan herkeste vardı. Kronik diye THH ile iade ettim. Bana mı rastlıyor anlamış değilim. Cihaz hızlı onda sorunum yok ama bu ufak şeyler canımı sıkıyor. Eski cihazım AMD ekran kartı vardı 7 sene kullandım bu sorunlara sık sık rastlamadım. Fakat işlemcisi Intel idi. Murat Bey AMD cihazlarda bu sorunun olduğunu ve sürücüleri de sorunlu olduğunu söyledi. Bu şekilde kullanacaksın yapacak bir şeyin yok deyince iade etmedim kullanıyorum.

Anlık oluyorsa bilemem hemen bakmaya çalışıyorum HDD kullanımı gözükmüyor normal değerlerde. Hocam 3.de iade etmedim böyledir diye kullanıyorum. Hediye çekimle çok uyguna aldım bu cihazı bütçem yoktu bundan daha iyisi yine dayanamayıp aynısından aldım. Ne yapayım sormadığım adam kalmadı. AMD mi olsun Lenovo mu hepsine sordum sürücü ile sorunum olmadığımı cihazım hızlı olduğunu söylediler. Acer'da R3 2200U ve 535 de anlık donma ve kapanma vardı sadece bende değil alan herkeste vardı. Kronik diye THH ile iade ettim. Bana mı rastlıyor anlamış değilim. Cihaz hızlı onda sorunum yok ama bu ufak şeyler canımı sıkıyor. Eski cihazım AMD ekran kartı vardı 7 sene kullandım bu sorunlara sık sık rastlamadım. Fakat işlemcisi Intel idi. Murat Bey AMD cihazlarda bu sorunun olduğunu ve sürücüleri de sorunlu olduğunu söyledi. Bu şekilde kullanacaksın yapacak bir şeyin yok deyince iade etmedim kullanıyorum.
Fiyat göz önünde bulundurulduğunda bu donmalar pek can sıkıcı olmuyor. Albenisi de orada zaten. Test amaçlı cihazın sesini "0" yapıp kullanın takılma donma bu şekilde olmuyordu☺

Fiyat göz önünde bulundurulduğunda bu donmalar pek can sıkıcı olmuyor. Albenisi de orada zaten. Test amaçlı cihazın sesini "0" yapıp kullanın takılma donma bu şekilde olmuyordu☺
Yalandan Lenovo yetkilisi bağlandı ekran kartı sürücüsüne bakıyor güncel, BIOS indiriyor bakıyor onuda güncelledim o da güncel dedi. dxdiag yazıyor bakıyor sorun bulunamadı yazıyor diyor onda da sorun yok diyor. Ben zaten hepsine baktım sorun nerede diye bulamadım. Adam herhalde normal kullanıcı sandı bakıyor yalandan. :) Peki bu bazen güç tuşunu basınca siyah ekranda 30 sn falan bekleyip Lenovo logosu geliyor bu önceki iade ettiklerim de yoktu? Acaba HDD mi geç cevap vermesi mi diyeceğim diğerleri HDD idi. Ona da kafayı taktım. Normal kullanıcı takmaz hocam bunlara bizler ince ayrıntısına bakıyoruz ondan rastlıyor bize. Dediğim sıkıntılar için yeni cihazı garantiye yollamaya gerek var mı sizce? Göndersem bir şey yok deyip çizecekler cihazı ona da eminim. :D

Yalandan Lenovo yetkilisi bağlandı ekran kartı sürücüsüne bakıyor güncel, BIOS indiriyor bakıyor onuda güncelledim o da güncel dedi. dxdiag yazıyor bakıyor sorun bulunamadı yazıyor diyor onda da sorun yok diyor. Ben zaten hepsine baktım sorun nerede diye bulamadım. Adam herhalde normal kullanıcı sandı bakıyor yalandan. :) Peki bu bazen güç tuşunu basınca siyah ekranda 30 sn falan bekleyip Lenovo logosu geliyor bu önceki iade ettiklerim de yoktu? Acaba HDD mi geç cevap vermesi mi diyeceğim diğerleri HDD idi. Ona da kafayı taktım. Normal kullanıcı takmaz hocam bunlara bizler ince ayrıntısına bakıyoruz ondan rastlıyor bize. Dediğim sıkıntılar için yeni cihazı garantiye yollamaya gerek var mı sizce? Göndersem bir şey yok deyip çizecekler cihazı ona da eminim. :D
İşletim sistemi kurar, fabrika ayarlarına çevirirler. Gerek yok bence.

İşletim sistemi kurar, fabrika ayarlarına çevirirler. Gerek yok bence.
Anladım. Sürekli sorun çıkarmadığı sürece gönderilmez o zaman. Belki BIOS olsun ya da sürücü olsun çözerler. Ha birde bir saçmalığı da çözdüm eski oyunlarda Radeon 540 ile açınca yüksek FPS alsanız bile takılma oluyor bu da oyun zevkini vermiyor. Vega 8 ile oynayınca bu sorun olmuyor. ;)

Hocam sorununuzu pek anlamadım ama ben HDD den olduğunu düşünüyorum. Videoların takılması siyah ekran olması bana SSD almadan önceki beni hatırlatti. Bendede i5 5500u GT920M var bende yaşadım o sıkıntıları. Ha sizinki kadar sık mıydı bilemiyorum. Bütçeniz el veriyorsa bir SSD alın derim aynı sorunlar devam ediyorsa da ona diyecek bir şeyim yok 😑

Bir şey daha söylemeden duramıyorum. Bu cihazı 3 kere aldım iade saysak. İlk iki aldığım cihazda Synaptics tocuhpad ve Qualcoom Wi-Fi vardı. Son aldığımda Elan touchpad ve Realtek Wi-Fi donanımıyla geldi. Seri numarası farklı olan farklı donanımıyla geliyor. O yüzden alan olursa neden bende Realtek onda Qualcoom var deyip strese girmesin. :D
Hocam sorununuzu pek anlamadım ama ben HDD den olduğunu düşünüyorum. Videoların takılması siyah ekran olması bana SSD almadan önceki beni hatırlatti. Bendede i5 5500u GT920M var bende yaşadım o sıkıntıları. Ha sizinki kadar sık mıydı bilemiyorum. Bütçeniz el veriyorsa bir SSD alın derim aynı sorunlar devam ediyorsa da ona diyecek bir şeyim yok 😑
SSD var. :) Fakat SSD çok ihtiyaç duymadım diyebilirim cihaz hızlı. Birde video takılması derken sürekli olan bir şey değil ekran yeniler gibi bir şey olup siyah ekranda 5 sn falan donunca ondan sonra sıkıntı olmuyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı