3.500 TL'ye öğretmen için laptop önerisi

Adam world kullancak cod oynamayacak.
İşlemci demek sadece oyun demek değildir. Daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Klavye ışığı aydınlatmasız ortamlarda çalışma kolaylığı sağlar. Hafiflik taşımada avantajdır.
Acer ise Celeron bir işlemci Ryzen'dan mı güçlüymüş?
Arkadaşın linkini bıraktığı Acer'de Celeron işlemci mi var? Tasarım görecelidir. Bana göre de Matebook tamamen Macbook çakması. 1.49 kg ve 1.2 kg arasında dağlar kadar fark var. Bunu kullanmadan hissedemezsiniz. Ben 1.6 kg cihazdan 1.7 kg cihaza geçtiğimde bile fark ettim bunu.

İleriye dönük olarak hâlâ Matebook veya en az 8 GB RAM 256 GB SSD ve en düşük Intel i3 işlemciye sahip bir dizüstü öneriyorum.
Fanboyluk yapıyorsunuz. Hala cevap vermediniz, Acer'da Celeron işlemci mi var? Ryzen 3 4300u, 10110u'dan çok daha güçlüdür. Ayrıca pil ömrü olarak da Acer Swift 3 daha iyidir.

Fanboyluk yapmıyorum bunu savunanlardan da tiksiniyorum, kusura bakmayın ben Lenovo'da Ryzen görüp Acer'de Celeron olarak algılayıp size öyle yazmıştım, yanılmışım. Tabi ki 4. nesil Ryzen 3 4500U İntel i3'den daha iyi lakin bir konuya açıklık getireyim Acer'in tasarımı Matebook'un aksine bana hitap etmiyor bu yüzden arkadaşa önerdim ve Acer ile arasında 6 Wh'lik bir pil farkı var ve bu da en fazla 10 dakikalık bir pil ömrü farkı olacaktır diye tahmin ediyorum. Aksine 128 GB bir fark da SSD yani depolama kısmında var ileride bununla bir süre daha uğraşmak zorunda kalmayabilir iş depolama kıtlığına gelince. Son karar arkadaşın tabi ben sadece bu fiyat bandında kendimce Huawei öneriyorum. Acer hakkındaki görüşüm ise yanlış dizüstünün işlemcisine bakıp yanılmamdan kaynaklı.

* Acer'in kendi sitesinde pil kapasitesi hakkında bir bilgi göremedim ve bu dizüstüyü inceleyen sitelerden baktım ve 58 Wh olarak gördüm, Huawei'de ise 52 Wh olarak gördüm.

Acer ile arasında 6 Wh'lik bir pil farkı var ve bu da en fazla 10 dakikalık bir pil ömrü farkı olacaktır diye tahmin ediyorum
6wh ciddi bir fark. Ben sırf bu yüzden 44.5wh Lenovo almak yerine Acer Swift 3 almaya karar verdim. Hatta şöyle izah edeyim: elimde 41wh bataryalı HP cihaz var ve ilk aldığımda bile 3 saati zor görürken 44.5wh bataryalı Lenovo 5-6 saat kadar dayanabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı