3-6 Ay sonra dolar 10 olacak mı?

Kardeşim bak burada sana cevap veren ve verecek olan herkes yaradana sığınıp üfürüyor. Olmaz, olması imkansız diyemeyiz. Ama şimdi bak ben sana bir şey anlatayım sen oradan bir tahminde bulun.
1 Ağustos 2018 Türkiye için normal bir gün. O gün dolar kuru 4.80 Türk Lirası, küsüratlı. Hemen bir gün sonra yani 2 Ağustos 2018 bir olay yaşanıyor Türkiye'de. Günün öne çıkan 10 haberi (2 Ağustos 2018) Buradan görebilirsin. Bunu da at hafızaya.
11 Ağustos 2018 yani 9 gün sonra 1 Dolar= 7 Türk Lirası. Sonuç olarak ne oluyor pekala?
Yani dostum o gün 1 Ağustos'ta yine insanlar ne olacağını bilmiyordu. Bugün yine bilmiyor.
Ha sorarsan senin fikrin nedir? diye ben bir şey alacağım zaman, eğer yakın zamanda bir üst modeli çıkmayacaksa alacağımı bir an önce almaya bakarım. Çünkü 2002 yılında dolar 1.30'du.

10'a kadar çıkar mı bilmem de 8 e kesin çıkar. 9'a çıkma hitimali var. 10'a kolay kolay çıkmaz ama çıkarsa şaşırma. Çıkarsa da kriz çıkar zaten. Hatta millet TL'nin değeri artsın diye bankaları yakmaya falan başlar :D :/

Edit: Ve bu arada bence hemen al çünkü hiçbirşeyin fiyatı düşmüyor hatta 1000'er tl zam geliyor sürekli.

Şu an ekonomik açıdan Amerikan seçimlerine bağlıyız. Bir tarafta S400 konusunda bize yaptırım uygulamak isteyen var (Biden) ; diğer tarafta ise ılımlı yaklaşıp sorunu çözmek isteyen biri var (Trump).

Etkisiz bir yaptırımla varlık kuyruğuna düşen bir ülkenin, Biden tarafının yapacağı yaptırımlarla fazlasıyla canı yanabilir.

Bağımsız ülkeyiz güya. Madem bağımsız ülkeyiz, o zaman neden ülkemizde nato ittifakı var? Amerika'ya bağlı sayılmaz mıyız? :(

Dünyada hiçbir ülke tam bağımsız olamaz, Nato gibi ittifaklar zorunlu ve yararlı. Tam bağımsız ülke olmak demek Kuzey Kore olmak demektir. Nato tam tersine ülkemizin bağımsızlığını korumuş bir ittifaktır.

Dünyada hiçbir ülke tam bağımsız olamaz, Nato gibi ittifaklar zorunlu ve yararlı. Tam bağımsız ülke olmak demek Kuzey Kore olmak demektir. Nato tam tersine ülkemizin bağımsızlığını korumuş bir ittifaktır.
Babam hep Amerika'nın tüm dünyayı ele geçirmek istediğini söylerdi bana. Dünya nüfusunu azaltmak, insanların yaşam ömrünü kısaltmak için gıda genetiğiyle oynadıklarından falan bahsederdi... :(

Dolar 3.7 TL civarında iken arkadaşım PC toplayacaktı para biriktiriyordu, 3 seviyelerine, hiç olmazsa 3.5'lere inmesini bekliyordu. Hala para biriktiriyor ve her gün parası azalıyor.

Babam hep Amerika'nın tüm dünyayı ele geçirmek istediğini söylerdi bana. Dünya nüfusunu azaltmak, insanların yaşam ömrünü kısaltmak için gıda genetiğiyle oynadıklarından falan bahsederdi... :(

Babanızın her dediği doğru olmayabilir, araştırmak lazım. Mesela benim babaannem de ekonomik krizin tek sebebinin dış mihrakların oyunu olduğunu düşünüyor.

Geri
Yukarı