3 ay önce alınan sistemin garantisi 5 ay önce başlamış

furkeiii

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar tekrardan selamlar. Ocak ayının 15. gününde sistem topladım tanıdık bir bilgisayarcıdan. 2.el olmasından şüphelendim nedensizce. Ardından kontrol ettim garanti başlangıçlarını. Ek olarak atacağım ekran görüntülerini. Dolandırılma dışında herhangi bir açıklaması olabilir mi? Teşekkürlerimle.

islemci.PNG
anagart.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tekrardan selamlar. Ocak ayının 15. gününde sistem topladım tanıdık bir bilgisayarcıdan. 2.el olmasından şüphelendim nedensizce. Ardından kontrol ettim garanti başlangıçlarını. Ek olarak atacağım ekran görüntülerini. Dolandırılma dışında herhangi bir açıklaması olabilir mi? Teşekkürlerimle.

Eki Görüntüle 969213Eki Görüntüle 969214
Parçayı 2 ay önce almıştır bilgisayarcı. Sıkıntı olmaz. Ben de Endeks bilişimden kontrol ettiğimde temmuz başında aldığım ürün haziran başında alınmış yazıyordu. Ancak ürün kesinlikle sıfırdı. Jelatini ben sökmüştüm.

Eki Görüntüle 969213Eki Görüntüle 969214

Ürün stoğa geldiği zaman genelde üretici firma tarafından garantisi başlatılır.
Dizüstü bilgisayar aldığım zaman benim de başıma geldi.
İlgili firmaya faturanızın görüntüsünü atın ve ürünü satın aldığınız tarihi belirtin. Garanti fatura tarihinden itibaren başlamalıdır.
Dolandırıcılık yok ortada.

Parçaların garantisi erken başlamıştır, aldığınız bilgisayarcı parçaları almış sistem toplamıştır. Siz ondan almışsınız yani aldığınız yer size karşı 2 yıl garanti ile sorumlu. Gördüğüm kadarıyla işlemci ve anakart farklı tarihlere sahip ve bu da fikri doğruluyor.

Geri
Yukarı