3 ay tatil ile kas yapılır mı?

1 sene yüzmeyle başla. Çocukken spor alanında yaşayacağım en büyük pişmanlık bu olurdu herhalde. Yüzme sporların atasıdır derler.

Ben 2 ay düzenli spor + beslenme ile gayet gözle görülür zayıflama ve kas gelişimi tecrübe ettim. Diğer insanlar da bunu gördüler. Hatta fotoğraflar da var da boş boş muhalefet ettiğin için atmıyorum.

Lütfen protein tozu alma, insanlar hayvan a dönüşüyor, kas anlamında değil gerçekten dönüşüyor çok iğrenç vücutları oluyor ve ileride sıkıntı çıkıyor. Kendi uğraşın ile yap. Ben bir ayda kilolu halimden hafif kas kütlesi oluşturmuştum ama ilk 2 hafta her yerin ağrır aldırma geçer.

Kas yapmak için gitme bence. Yaptığını spor olarak düşün. Kendini asla kas çıkacak diye zorlama. İlk 2 ay değişim görmeyince modun düşmesin. Eğer zayıfsan 3 ayda minik değişimler olur kiloluysan kilo verirsin. Bazılarının dediği gibi yüzmeye önem ver yapabiliyorsan tabi. Bazılarının da dediği gibi tavsiyem düzenli yüzme yap kurslara katıl. Hem her kasın gelişiyor, hem yüzme öğreniyorsun, hem de sana fitlik kazandırıyor. Günlük hayatta daha hareketli ve dinç oluyorsun. Kas gelişimi de çok yönlü ve stabil olduğu için dışarıdan güzel görünüyor. Bölgesel şişmiş kaslar bence hiç güzel değil. Yüzmende gelişiyor ayrıca daha ne istersin . Eğer bunu yapacaksan da kas gelişiminin dışa vurması zaman alır. Görünüş için yapıyorsan daha uzun uğraş ister. Fakat bilek güreşi vb. herhangi bir durumda beklenenin çok üstünde etki gösterirsin. (Not: Anlattıklarımın hepsini bizzat yaşadığım için böyle konuşuyorum.)

İnsanları hayvan eden protein tozu değil dostum biraz daha araştırmanı öneririm.

Kısaca cevaplayacağım: yapılmaz ama bir yerden başlamak için güzel fırsat.

Hocam 3 ayda mesela yağ oranı %25'ten %15'e düşer mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…