3 ayda LGS'de 671 puan alınır mı?

Tebrikler! Kardeşiniz sosyal aktivitesi olmayan bir robot.
Canım 8 saat çalışmayı çok görmeni yaşına veriyorum, 8 saat boş vaktin kalıyor diyorum robot diyorsun :D

Bu ülkede hiçbir çalışanın sosyal hayatı yok senin kafa yapına göre, tıp, hukuk, mühendislik kazan bakalım 8 saat ders çalışmayı çok özleyeceksin zira kafanı kitaplardan kaldıracak vaktin olmayacak.

Canım 8 saat çalışmayı çok görmeni yaşına veriyorum, 8 saat boş vaktin kalıyor diyorum robot diyorsun :D

Bu ülkede hiçbir çalışanın sosyal hayatı yok senin kafa yapına göre, tıp, hukuk, mühendislik kazan bakalım 8 saat ders çalışmayı çok özleyeceksin zira kafanı kitaplardan kaldıracak vaktin olmayacak.

15 dedin kardeşin için? Ve 15 saat çalışan birisinin hiçbir sosyal aktivitesi olmaz. He bir de 8 saat çalışmakta robotluğa kayıyor 8 saat uyku desen, 8 saat çalışmak desen, 8 saat Online ders, hiçbir ihtiyaç, istek, sosyal aktiviteye zaman kalmadı. Kısaca 8 saat boş vaktin falan olmuyor. 8 saat boş zamanı bırak direkt zaman kalmıyor hiçbir şeye zaman kalmıyor.

15 dedin kardeşin için? Ve 15 saat çalışan birisinin hiçbir sosyal aktivitesi olmaz. He bir de 8 saat çalışmakta robotluğa kayıyor 8 saat uyku desen, 8 saat çalışmak desen, 8 saat Online ders, hiçbir ihtiyaç, istek, sosyal aktiviteye zaman kalmadı. Kısaca 8 saat boş vaktin falan olmuyor. 8 saat boş zamanı bırak direkt zaman kalmıyor hiçbir şeye zaman kalmıyor.
Kardeşimin 15 saat çalışması doğrudur, kendisi geleceği için sosyal hayatından feragat etti ve başarıyı elde etti. Hayatta bir şeyler feragat etmeden başarıya ulaşamazsın, üniversite kazanana kadar gerekirse robot ol ama kazandıktan sonra ne yapıyorsan yap, gezip tozman için de bol bol vaktin olur. Ayrıca 15 saat çalışmak zaten ütopik bir durum, yüksek disiplin ister. Her isteyen 15 saat ders çalışamaz ki zaten temeli iyi olan bir insanın da o kadar ders çalışması gereksiz, benim kardeşim meslek lisesi çıkışlıydı. Zaten derece öğrencilerine bakarsan hepsinin 8-10 saat çalıştığını görürsün, işte ben 8 saatten az çalıştım, dersi derste dinledim bu sayede tıp, hukuk, iyi bir mühendislik kazandım ya da derece yaptım diyenlerin topu yalan söylüyor, hedefin büyükse çok çalışacaksınız sizin iyiliğiniz için abi tavsiyesinde bulunuyorum, yoksa umrumda değil isterseniz gidin sosyal hayatınıza vakit ayırın, hayat sizin hayatınız.

Bu arada benim bahsettiğim 8 saatlik boş vakit mezunlar ve 12. sınıflar için geçerli, pandemi koşullarını da hesaba katmıyorum. Eğer pandemiyi hesaba katarsam teknik olarak bir sosyal hayatınız yok zaten.

Sosyal hayat ve okul başarısı aynı anda olmaz, iyi okullara giden öğrencilere sor hepsi sosyal hayatından feragat etmiş kişiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı