3 Ayda sporla kilo verme

L1LEGE

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben ağır bir diyet ve sporla kilo vermek istiyorum yaşım 14 boyum 1.72 kilom 80 civarı. Ne kadar kilo verebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ben ağır bir diyet ve sporla kilo vermek istiyorum yaşım 14 boyum 1.72 kilom 80 civarı. Ne kadar kilo verebilirim?
Bu, tamamı ile vücudunuza ve size göre değişir. 14 yaşında çok ağır bir diyet yapmanızı önermiyorum. Sonuçta henüz gelişim evresindesiniz. Kilonuzu, yediklerinizi düzenleyerek ve haftalık sporlar yaparak verebilirsiniz. Bir diyetisyen yardımı ile bu işi profesyonel olarak yapabilirsiniz.

Diyete falan gerek yok şu anda gelişim evresindesin. Ancak Aralık'a kadar evde bulunduğun süre içinde mekik, şınav vb. sporları yapman çok faydalı olacaktır. (nasıl yapıldığını iyice öğrenmen gerekiyor ben ilk denememde şınav çekerken belimi kırıyordum.)

Spor salonuna gitmeyeceksen (şu dönemde gitme zaten) nike training club adlı uygulamayı öneririm. 2 gündür bu uygulama ile bir şeyler yapıyorum, gayet güzel bir uygulama.

Abilerim önerileriniz için sağ olun söylediklerinizi dikkate alarak çalışacağım.
Rica ederim dostum, sakın kilo vereceğim vesaire diye kendini zorlama. Daha 14 yaşındasın, sosyal baskıdan dolayı kilo vermek istiyorsan kimseleri umursama, sadece kendi sağlığın için spor yap. Ben de aynı durumdaydım bir kaç ay önce, rahatsızlık duyduğum için beslenmemi düzenledim ve hafif de olsa spor yapmaya başladım. Şuan gayet formdayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı