3 aylık tatilde işe başlama

• Konuyu başlatan woitx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 775
Bu yaşa zor alırlar ve haftalığın 100'ü geçemez. Yine de ümit kırmayalım, bir elektrikçi veya bir berbere gidebilirsin. En kötü bir meslek öğrenir ve deneyim edinirsin.

İleride İngilizce öğretmenliği yapıp ayriyeten dönerci açmak istiyorum. Ama şimdiden dönerciyi öğrensem günlük 70 TL civarı verseler aslında bu da mantıklı.

En çok para kazanacağın iş garsonluktur. Çünkü sana kimse bir şey öğretmeye çalışmaz. Hunharca çalıştırır ve parasıda günlük 100 TL'ye kadar bulur. Berber sanayi vs. yerlede sana meslek öğretmeye çalıştıkları için haftalığın 200 TL'yi geçmez ama bir şeyler öğrenirsin.

Günlük 80 bile yeter. Bu 10 günde 800 eder, 30 günde 2400 eder.

Yaşadığın yerde sorun olmuyorsa sabahları simit, öğlen sıcağında su satabilirsin. Garsonlukta dedikleri gibi kazandırabilir, müşterilere iyi davranırsan güzel bahşişler alabilirsin. İnşaat, sanayii vb. işlerde sana meslek öğretecekleri için çok fazla bir ücret vermezler. Ama ağır işte çalışırım dersen ki bence çalışma inşaatta çalıştığında amele olarak 100-120 TL alabilirsin. Ancak ileride bel fıtığı, boyun fıtığı gibi dertlerin olur. O yüzden garsonluk en iyi tercih gibi duruyor. Bir de işe girmek için tatilin başlamasını beklersen, beklediğin sürede başkası o işe girebilir bir iki hafta erken davranırsan mantıklı hareket etmiş olursun.

İleride İngilizce öğretmenliği yapıp ayriyeten dönerci açmak istiyorum. Ama şimdiden dönerciyi öğrensem günlük 70 TL civarı verseler aslında bu da mantıklı.

Ama bu işin zorluğuna göredir. Basit bir sokak lokantasında garsonluk yaparsan en fazla 50 TL. Mesela ben otopazarında yemek salonunda çalışıyorum. Sabah 7 akşam 5.110 TL yevmiyem var. Ama işim fena yorucu.

Garsonluk yapamaxsın komilik yapabilirsin, amma velakin kendine güveniyorsan yap ay ben sinirliyim ay ben laflara gelemem diyorsan yapma, kaba bir söylem olacak fakat komilik = köpeklik.

Bu yaşa zor alırlar ve haftalığın 100'ü geçemez. Yine de ümit kırmayalım, bir elektrikçi veya bir berbere gidebilirsin. En kötü bir meslek öğrenir ve deneyim edinirsin.

Hocam sanayiye gitsin o yaşta varya en az 200 cepte, benim arkadaşlarım o yaşlarda 200 kağıt alıyordu.

güzel para.jpg

Hocam bu yaşta 80 zor ya, bahşişlerle falan belki. O da zor olur gibi.

İnşaat işi mantıklı geliyor, babam inşaatçı ama yanında çalışırsam bir yardımım olmaz sanayi gibi görünüyor yolum.

İnşaatta Malzeme getir götür yaparsın. Muhakkak yardımın olur. Kurumsal olmayan dönerci, kebapçı vb. Yerlerde çalışabilirsin. Berberde çalışırsan haftalığın az olur ama müşterilerin üstünü çırparak bahşişle para kazanabilirsin. Bana sorarsan satacak birşey düşün, semt pazarlarında ve kalabalık caddelerde seyyar satış yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı