Tatilde işe gitmeli miyim?

Cob4n

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ara tatile girdik bildiğiniz gibi. Ben 12.sınıf stajyer öğrencisiyim 4 gün iş yerindeyim, normalde 3 ama sahibi cumartesi günleride çağrıyor. Perşembe, cuma okulda oluyorum. Her neyse adam benim bu ara tatilde gelmemi istiyor ve tatilde geldiğim için parada vermeyecek. Ben gitmek istemiyorum, gitmemeye hakkımda var. Orada saat 9:30'dan 19:30'a kadar boş boş oturuyorum. Her cumartesi temizlikten başka bir şey yapmıyoruz çünkü yapılacak bir şey yok. Adam akşam saat 17:00 civarı geliyor iş yerine, 13:00'e kadar uyuyor 17:00'a kadar geziyor. Kendimi köle gibi hissediyorum. Hem para vermez hem de tatilde gel der. Zaten vermesi gereken maaşı 2hafta geç yatırıyor. Adamla aramız iyi ama eziliyormuş, kullanılıyormuş gibi hissediyorum. Gitmesem adamla aramız büyük ihtimal bozulacak. Ve belki de staj günleri beni istemiyebilir, başka bir yer bulmam gerekebilir. Ama ben başka bir yere gitmem başka bir yerdede bu durumla uğraşamam herkes böyle. Sizden öneri bekliyorum gitsem mi gitmesem mi kararsız kaldım.

.

Son düzenleme:
Cumartesi gidip gitmemek sana bağlı. Ara tatil de dahil buna.
İster gidersin kendi rızanla ister gitmezsin canın istemediği için.
Ama gitsen bile ücretini vermelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı