3 aylık TurkNet deneyimi

TurkNet'i 2 yıldır kullanıyorum. Geceleri saat 02:00'ı gösterdiğinde her zaman internet kesintisi oluyor. Hiç sapmaz devamlı aynı saatlerde. Bu zamana kadar böyle bir sorun görmedim son 6 aydır sorun devam ediyor. Şimdi diyeceksiniz ki çok göze batmaz ama ne yazık ki yazılımcıyım ve yazılımlarım haberleşmesi için evimde küçük çaplı server çalıştırıyorum ve bu kesintiler yüzünden işlerde aksamalar veya problem yaşanıyor. Gece bakımı yapmam gerekiyor ama bu problem yüzünden çok büyük verim kaybı yaşıyorum. Bunun dışında bir problem yaşamadım. Ayrıca TurkNet'in aktif Twitter üzerinden destek veriyor. Oradan sorunlarımı iletiyorum ama bu gece sorunu dışında ekstra bir sorun yaşamadım.

Eki Görüntüle 888889
Sanırım bu sorun CGN Havuzu olayından dolayıydı. Ben Turknet kullanırken bende de oluyordu, şu an Gıbırnet kullanıyorum, bu sorunu yaşamıyorum.

TurkNet'i 2 yıldır kullanıyorum. Geceleri saat 02:00'ı gösterdiğinde her zaman internet kesintisi oluyor. Hiç sapmaz devamlı aynı saatlerde. Bu zamana kadar böyle bir sorun görmedim son 6 aydır sorun devam ediyor. Şimdi diyeceksiniz ki çok göze batmaz ama ne yazık ki yazılımcıyım ve yazılımlarım haberleşmesi için evimde küçük çaplı server çalıştırıyorum ve bu kesintiler yüzünden işlerde aksamalar veya problem yaşanıyor. Gece bakımı yapmam gerekiyor ama bu problem yüzünden çok büyük verim kaybı yaşıyorum. Bunun dışında bir problem yaşamadım. Ayrıca TurkNet'in aktif Twitter üzerinden destek veriyor. Oradan sorunlarımı iletiyorum ama bu gece sorunu dışında ekstra bir sorun yaşamadım.

Eki Görüntüle 888889
Geçen 1-2 ay içersinde modemi aç kapa yapmaktan ve internetin tamamen gitmesinden bıkkınlık gelmişti. Aradım ve ayrılıyorum, derhal gerekli belgeleri mail olarak istiyorum imzalayıp size postalarım dedim. Üstünden 1 hafta sonra gayet düzeldi. Tıkır tıkır çalışıyor artık internetim kesintisiz. Ha arada hız yavaşlaması oluyor özellikle hafta sonları ama o da malum karantinadan dolayı.

Geçen 1-2 ay içerisinde modemi aç kapa yapmaktan ve internetin tamamen gitmesinden bıkkınlık gelmişti. Aradım ve ayrılıyorum, derhal gerekli belgeleri mail olarak istiyorum imzalayıp size postalarım dedim. Üstünden 1 hafta sonra gayet düzeldi. Tıkır tıkır çalışıyor artık internetim kesintisiz. Ha arada hız yavaşlaması oluyor özellikle hafta sonları ama o da malum karantinadan dolayı.

:)

Gıbırnet deneyimleriniz nasıl merak ettim. Forumda komik şikayetler vardı. :D
Hız olarak gayet iyiler, Turknet'teki sorunları yaşamıyorum. Hatta 100 Mbps üstü veriyorlar. Müşteri hizmetleri var. Ben yaşamadım ama DH Forum'da çok konuştuğum birisine KVKK ihlali yaptılar. O da ağızlarının payını verdi. KVKK ihlalinden yasal işlem başlattı.

TT Fiber altyapısındayım. Testi şimdi yaptım.
1613861389524.png

Ben de neredeyse bir yıl TurkNet kullanıyorum. Şuana kadar ciddi bir sorunum olmadı, arıza kaydı oluşturunca sorunumu çözdüler genellikle. Şuan kafama takılan başka bir şey var. Türk Telekom’un sitesinden sorguladığım zaman benim adresim Türk Telekom Fiber destekliyor olarak gözüküyor. Ama TurkNet veya diğer ISS’ler için sorgulama yaptığım zaman VDSL desteklediği gözüküyor. Hatta konuyla alakalı Millenicom’la direkt olarak konuşmuştum. Adresimde fiber olmadığını yalnızca VDSL desteklediğini söylemişti. Türk Telekom ise Fibernet kullanabilirsin diyor. Hangisine inanmam gerekiyor bilmiyorum. :D

Yaklaşık 2.5 aydır TurkNet gigafiber kullanmaktayım. Kablo ile bağlandığımda bu şekilde, Wi-Fi ile bağlandığımda ise ortalama 500 download, 500 upload civarlarında seyrediyor. 2.5 ayda 2 sorunla karşılaştım, ikisi de kendiliğinden kısa sürede çözüldü. Gayet memnunum.

Dosya Ekleri

• aaaaaaaaaa.png
    aaaaaaaaaa.png
    38,7 KB · Görüntüleme: 44

Eki Görüntüle 888889
Ayda bir kere saat tam 2'de bende de aynısı oluyor, birkaç arkadaşımda da. Ama gelmesi öyle uzun sürmüyor, sanırım birkaç ayarlama falan yapıyorlar. Ama sinir bozucu olduğunu kabul ediyorum ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı