3 bin TL'ye M.2 SSD önerisi

MetalCoreII

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller, iyi hafta sonları.

Artık yeterli gelmeyen 256 GB SATA SSD'nin yanına bir M.2 SSD eklemeyi düşünüyorum.

Boyutunun mutlaka 1TB olması gerekiyor bütçe olarak 3000 lira civarına kadar çıkabilirim.

Anakart modelim: MSI H410M PRO-VH (MS-7C89)

Alacağım sistemdeki gen4 M.2 SSD.
İçinde DRAM yok. Bu fiyatlarda kesinlikle alınamaz. Exercia serisinde de sırf G3'ü Gen4 yapacağız diye dramı aldılar performansı G2'den daha kötü oldu :D.

Cevaplar için teşekkürler, lakin anakartın M.2 slotunun 4.0 PCI Express destekleyip desteklemediğini bir türlü bulamadım. Eğer desteklemiyorsa boştan yere 980Pro vs almak bana mantıksız gözüktü.

Bende alacağım sistemde kullanacağım ne alayım?
Bu konuda cevaplayamam kendine başka konu aç.

Cevaplar için teşekkürler, lakin anakartın M.2 slotunun 4.0 PCI Express destekleyip desteklemediğini bir türlü bulamadım. Eğer desteklemiyorsa boştan yere 980Pro vs almak bana mantıksız gözüktü.
Anakart modelini yazar mısın?

Herkese iyi sosyaller, iyi hafta sonları.

Artık yeterli gelmeyen 256 GB SATA SSD'nin yanına bir M.2 SSD eklemeyi düşünüyorum.

Boyutunun mutlaka 1TB olması gerekiyor bütçe olarak 3000 lira civarına kadar çıkabilirim.

Anakart modelim: MSI H410M PRO-VH (MS-7C89)

Dram'li

Amazon'da 3600 TL'ye 980 Pro 1 TB var. Ayrıca peşin fiyatına taksit.
Sıradan bir ev kullanıcısı için o kadar yüksek fiyatlara çıkmaya gerek yok.
Exercia G2 1TB hem DRAM mevcut. Uzun ömürlü ve çok daha ucuz bir alternatif.

Dram'li
Dostum pahalı ürünleri önermeye ne gerek var. Bütçeyi niye yukarı çekelim. Bende FireCuda 530 var bunların hepsine saplıyor ama ben 970 Evo Plus'tan ona geçtiğimde neredeyse hiçbir şey fark etmedim. Exercia G2 bir ev kullanıcı için oyunlarda bile yeterli.

Yazmıştım, tekrar yazayım.
MSI H410M PRO-VH (MS-7C89)
Gen 3 destekliyor. Gen 4 olan hiçbir SSD'yi almanıza gerek yok. Exercia G2 alın size hayli hayli yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı