3. doz BioNTech etkileri nedir?

3.doz ile alakası var mı bilmiyorum belki ben ayrı bir hasta oldum. Aşı olduktan 24 saat sonra koltuk altım şişti.

Tedirgin olmakta haklısınız sonuçta insan bilmediği şeye karşı temkinli yaklaşır. Ancak şöyle düşünün bu aşıyı önde gelen devletlerin vatandaşları bile oldu. Ayrıca mrna çalışma mantığı ile DNA'nın isim benzerliği dışında hiçbir alakası yok, çoğu insanı bu benzerlik korkutuyor zaten. Mrnanın görevi hücreye üreteceği proteinin "şablonunu" vermek, hücre de o şablona göre antikor üretmesini sağlamak. Yani vücuda klasik aşıdaki gibi virüs bile verilmiyor.

Zaten problem bu farklı bir viürs çıktı diyelim bu işlem bu virüsü çok daha bulaştırıcı bile bulabilir ki virüsler artık hayatmızın bir parçası olacak hani nüfüsumuz çok fazla ve birileri rahatsız bundan.

Güncelleme. 3. dozu postu attıktan donraki gün oldum 0 sıkıntı. Yanlış anlaşılma var onu düzelteyim. 3 dozda da sıkıntı yaşamadım ilk 2 dozda sıkıntı yaşamayıp 3. dozda yaşayan oldu mu onu merak etmiştim. Koltuk altı şişmesi benim de tanıdıklarımda oldu değişik bir etki.

Güncelleme. 3. dozu postu attıktan donraki gün oldum 0 sıkıntı. Yanlış anlaşılma var onu düzelteyim. 3 dozda da sıkıntı yaşamadım ilk 2 dozda sıkıntı yaşamayıp 3. dozda yaşayan oldu mu onu merak etmiştim. Koltuk altı şişmesi benim de tanıdıklarımda oldu değişik bir etki.
Ne güzel işte. Geçmiş olsun.

Aşı aynı aşı. 2 dozda da sıkıntı yaşamayan 3. de neden yaşasın? Önceden sıkıntı yaşayan bunda da yaşar, ona göre aşısını olsun. İstediğiniz gün aşı alabiliyorsunuz. Ben kol gücü gerektirmeyecek 1-2 müsait olduğumda 3. dozumu olacağım. Aksi takdirde kol ağrısı varken iş yapmak zor oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı