2. doz BioNTech'in yan etkileri nedir?

Titreme vs. sıkıntı değil de bu genç erkeklerde kalp krizi oranları arttı diye haberler çıkıyor. Daha çok onlar korkutuyor beni .
Hocam o kalp krizi değil kalp iltihaplanması. Araştırırsanız tedavisi sadece basit eczaneden alınabilen bir hap ile mümkün. Zaten hemen ciddi duruma gelmez, gelene kadar da size; çarpıntı yapar, kalbiniz ağrır bunları 1-2 ay içinde hisseder iseniz doktorunuza başvurursunuz o da hapı yazar ve tedavi olursunuz. Son olarak bildiğim kadarıyla kalp iltihaplanması öyle hemen kalp krizine de yol açmaz.

Hocam o kalp krizi değil kalp iltihaplanması. Araştırırsanız tedavisi sadece basit eczaneden alınabilen bir hap ile mümkün. Zaten hemen ciddi duruma gelmez, gelene kadar da size; çarpıntı yapar, kalbiniz ağrır bunları 1-2 ay içinde hisseder iseniz doktorunuza başvurursunuz o da hapı yazar ve tedavi olursunuz. Son olarak bildiğim kadarıyla kalp iltihaplanması öyle hemen kalp krizine de yol açmaz.

Yanlış görmüşüm demek ki. Teşekkürler bilgi için.

İlk doz aşıyı olmadan önce de böyle bir konu açmıştım. Birkaç saat içinde 2. doz aşıyı da olacağım. Aranızda 2. dozdan sonra ciddi bir yan etki yaşayan var mı? "kalp krizi arttı" haberleri iyice çoğaldı o yüzden merak ettim.

Kolum yaklaşık 2-3 saat boyunca ağrımıştı. Onun dışında herhangi bir sorun olmadı.

Bugün haberde aşı bölgesinde ağrı BioNTech'te %67, Sinovac'ta %30 olarak belirtilmişti.
Kalan bilgilerin değerini değil, ismini hatırladığım için internette arattım ve şu arkadaşın paylaştığı şekilde. Ben BioNTech yan etkilerini daha fazla, Sinovac yan etkilerini daha az sanıyordum.

Değişik şekillerde vurabiliyor, ölmezsin. Ben 2 doz BioNTech oldum, ikisinde de kolum ağrıdı sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk doz aşıyı olmadan önce de böyle bir konu açmıştım. Birkaç saat içinde 2. doz aşıyı da olacağım. Aranızda 2. dozdan sonra ciddi bir yan etki yaşayan var mı? "kalp krizi arttı" haberleri iyice çoğaldı o yüzden merak ettim.
Tanıdığım bir kaç kişide kol ağrısı oldu. Biontech hakkında kalple ilgili çok haber var.

Bu arada etrafında çok fazla tıp alanında çalışan birsi olarak size şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu güne kadar hiçbir şekilde aşı yüzünden "kalp krizi" vb. vakayla karşılaşıldığını duymadım. Her insan birbirinden farklıdır. Bazı kişilerde bazı etkiler ortaya çıkabilir ama kalp krizi gibi bir yan etkiyi şu ana kadar duymadım. Eğer bir iki kişide olsaydı(sebebinin tamamen aşıdan olduğundan da emin olmak lazım) bu bir sorun teşkil etmez. Korkmanıza gerek yok yani, yılda ağrı kesici kullanımından dolayı ölen kaç tane insan var. Hangi birini biliyorsunuz? Her ilacın yan etkisi vardır, korkulacak derece olmadığı sürece sorun yok.

Geri
Yukarı