3 GB RAM'li sistemi 64 bit yapmak

Windows kendi sitesinde 64 Bit için 4 GB RAM istiyor. Bence yapmamalısınız, eğer SSD'niz varsa yapın. Bir zamanlar ben de 3 GB RAM'e sahiptim, SSD olduğu için Windows hızlıydı.

Artı -2 Eksi
İşlemcinizin modelini de belirtir misiniz?

Öncelikle hangi amaçla 64 bit'e geçmek istiyorsunuz? Sadece 64 bit destekleyen programları çalıştıramayacaksanız bir kazancınızın olacağını zannetmiyorum. 32 bit bilgisayarlar 3 GB RAM'in tamamını kullanabiliyor diye hatırlıyorum.

Performans kaybı olur mu sorusuna gelince, bunu deneyip öğrenmeniz en doğrusu. Benim PC'm şöyle:

Pentium Dual Core E6500
2 GB DDR3 RAM
HDD

Bu sisteme 64 bit kurunca evet hafif bir ağırlığı hissediyorum ama gündelik kullanımda etkilediğini söyliyemem. Oyun performansı olarak da hafif bir kaybım olabiliyor ama büyük değişiklikler de olmuyor.

Artı -1 Eksi
İşlemcinizin modelini de belirtir misiniz?

Öncelikle hangi amaçla 64 bit'e geçmek istiyorsunuz? Sadece 64 bit destekleyen programları çalıştıramayacaksanız bir kazancınızın olacağını zannetmiyorum. 32 bit bilgisayarlar 3 GB RAM'in tamamını kullanabiliyor diye hatırlıyorum.

Performans kaybı olur mu sorusuna gelince, bunu deneyip öğrenmeniz en doğrusu. Benim PC'm şöyle:

Pentium Dual Core E6500
2 GB DDR3 RAM
HDD

Bu sisteme 64 bit kurunca evet hafif bir ağırlığı hissediyorum ama gündelik kullanımda etkilediğini söyliyemem. Oyun performansı olarak da hafif bir kaybım olabiliyor ama büyük değişiklikler de olmuyor.
Dediğim gibi core 2 duo işlemcim var.
Çoğu oyunu veya uygulamayı pc'm 64 bit olduğu içi oynayamıyorum.O yüzden böyle bir yola başvurmak istedim.

Hocam Core2 Duo yeterli bir isim değil. Core2 Duo E5500 şeklinde yazmalısınız.

Tahminimce ekran kartınız da pek iyi değil. Uygulama desteği olarak 64 bit'e geçmeniz mantıklı olabilir ama yüksek ihtimalle sadece 64 bit ile oynanan oyunlarda zaten sisteminiz kötü olduğu için kasma yaşayacaksınız. Misal GTA 5 sadece 64 bit ile oynanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı