3 hafta boyunca matematik çalışmak mantıklı mı?

Hayatınızın en iyi kararlarından biri olabilir ama sadece matematiğe abanmayın, öbür dersleri ihmal etmeyin. Sınırlarınızı zorlayın 3 hafta boyunca kendinize acımayın. Size gereken uyku süresi 8 saatten fazla değil o yüzden günde 6 saat 10:00'dan 4:30'a kadar uyuyun (eğer başaramazsanız 5,30 deneyin ), erken kalkın. Çok fazla çalışın, örnek günde en az 5 saat matematik çalışın geriye kalan 5 saat de o gün programdaki öbür dersleri koyun her hafta sonuna en az 1 deneme koyun. Okul başlayınca eğer matematiğiniz düzeldi ise artık çok daha eşit ağırlıklı program hazırlayabilirsiniz. Her gün az çok bir spor yapın açık havada 15 dakika koşu gibi ama futbol oynamak, 1 saat koşmak gibi ağır sporlar yapmayın bunlar hem bedeninizi hem de beyninizi çok yoracaktır ve sakatlanma durumunda sizi 1 yıl geri atacaktır. (Ben eğitim uzmanı vs. değilim sadece öneridir sizde işiniz yaramayan ve aklınıza uymayan kısımlar olabilir siz kendinize göre değiştirebilirsiniz. )
ufak bir düzeltme , olur yerine olabilir diyelim çünkü bu sizde 100% işe yarar diyemem ben bilim değilim ki bilime her zaman da inanmayın. 6 milyar kişi üzerinde deney yapmışlar ama sizin üzerinizde denememişler, bilimin her dediği size uyacak diye bir kural yok.

Başlıkta da gördüğünüz gibi 3 haftalık ara tatile giriyoruz. Uzaktan eğitime de ara verilmiş olacak . 12. sınıfım AYT matematikte sıkıntılarım var. 3 haftalık süre boyunca öğrendiğim konulara kadar (AYT konuları) genel bir tekrar yapıp, testlerimi bitirmeli miyim? Bu soruyu sorma nedenim bu sürece girersem eğer diğer derslerimi aksatmaktan korkuyorum ve bir yandan buna değer mi diye düşünüyorum (diğer derslerimi aksatmaya).
Bütün dersleri çalışın.

Aynı dediğiniz gibi yapmayı planlıyorum ancak sporumu evde yapmak zorundayım nedenini sormayın lütfen 2. si 5 saat matematik çalışmak okey ama plan konusunda doğru planı koyamıyorum. Fizik mi koyayım kimyamı hadi kimyayı koydum hangi konusunu çalışayım matematik te her şeyimi ayarladım kalan derslerle ilgili hiçbir fikrim yok.

Kankam eğer cidden çok eksiğin olduğunu düşünüyorsan daha önce konuları son seneye bırakmış birine danış. Ayrıca hocaların yardımı dokunabilir. Eğer cidden okumak istiyorsan her şey mümkünmüş. Canlı Şahit oldum. Son sene derse abanıp derece yapanlar var neden sen olmayasın?

Hayatınızın en iyi kararlarından biri olabilir ama sadece matematiğe abanmayın, öbür dersleri ihmal etmeyin. Sınırlarınızı zorlayın 3 hafta boyunca kendinize acımayın. Size gereken uyku süresi 8 saatten fazla değil o yüzden günde 6 saat 10:00'dan 4:30'a kadar uyuyun (eğer başaramazsanız 5,30 deneyin ), erken kalkın. Çok fazla çalışın, örnek günde en az 5 saat matematik çalışın geriye kalan 5 saat de o gün programdaki öbür dersleri koyun her hafta sonuna en az 1 deneme koyun. Okul başlayınca eğer matematiğiniz düzeldi ise artık çok daha eşit ağırlıklı program hazırlayabilirsiniz. Her gün az çok bir spor yapın açık havada 15 dakika koşu gibi ama futbol oynamak, 1 saat koşmak gibi ağır sporlar yapmayın bunlar hem bedeninizi hem de beyninizi çok yoracaktır ve sakatlanma durumunda sizi 1 yıl geri atacaktır. (Ben eğitim uzmanı vs. değilim sadece öneridir sizde işiniz yaramayan ve aklınıza uymayan kısımlar olabilir siz kendinize göre değiştirebilirsiniz. )

Hocam söylediğiniz bilimsel olarak maalesef bir geçerliliği yoktur günlük 6 saat uyku demek. Yeteri kadar dinlenmemiş bir beyin ve vücüt demektir ki beyin öğrendiği bilgileri uyurken ve dinlenirken işler bu konuda ki görüşünüzü yanlış bulmaktayım uykudan feraget edilip 5 saat matematik çalışmak akıntıya karşı kürek çekmek gibidir bir şey elde edemezsiniz.

Hocam söylediğiniz bilimsel olarak maalesef bir geçerliliği yoktur günlük 6 saat uyku demek. Yeteri kadar dinlenmemiş bir beyin ve vücüt demektir ki beyin öğrendiği bilgileri uyurken ve dinlenirken işler bu konuda ki görüşünüzü yanlış bulmaktayım uykudan feraget edilip 5 saat matematik çalışmak akıntıya karşı kürek çekmek gibidir bir şey elde edemezsiniz.
Günde 7-8 saat uyku uyuyorum arkadaşa katıldığım şey belli bi zamanım varsa yarısını matematiğe vermek 5 saat boyunca matematik kaldıracak bi arkadaş değilim ancak gün içerisinde yapabilirim.

Aynı dediğiniz gibi yapmayı planlıyorum ancak sporumu evde yapmak zorundayım nedenini sormayın lütfen 2. si 5 saat matematik çalışmak okey ama plan konusunda doğru planı koyamıyorum. Fizik mi koyayım kimyamı hadi kimyayı koydum hangi konusunu çalışayım matematik te herşeyimi ayarladım kalan derslerle ilgili hiç bir fikrim yok.

Allah yardımcımız olsun en azından çabaladık deriz teşekkürler kıymetli yorumlarınız için.
Her gün mat - sözel - sayısal olaraktan 3 tane ders koyun eğer hafta da çok yorulursanız diye haftanın ortalarında ve sonlarında birer gün sevdiğiniz ve kolay dersleri koyabilirsiniz. Eğer matematiğiniz düzelirse planı daha eşit hale getirin . Konu seçmek hakkında öğretmen olan babamın ve ortaokul öğretmenimin önerisi önce çok açığın olan konuları hallet ondan sonra bir baştan bir sondan çalışmanız öneririm.

Allah yolunuzu açık etsin. Unutmadan bol soru çözümü olmadan matematik bir hiçtir.
Yatmadan önce kafamı dağıtmak ve zihnimi sayıların arasından temizlemek için 2 3 test paragraf ve gözlerim yorgunluğa çökmeye yakın kitap okurum. Hani derler ya çalışıp yatmak kafanızda tutar iyi olur bazen buna gülerim bazen kafamı kurcalar yaptığım doğrumu?

Yatmadan önce kafamı dağıtmak ve zihnimi sayıların arasından temizlemek için 2 3 test paragraf ve gözlerim yorgunluğa çökmeye yakın kitap okurum. Hani derler ya çalışıp yatmak kafanızda tutar iyi olur bazen buna gülerim bazen kafamı kurcalar yaptığım doğru mu?

Bilimsel olarak uykunuz geldiğini de beyniniz Beta dalgaları yaymaya başlar ve bu dalgalar yayıldığında. Beyninizin bir bilgiyi öğrenme konusunda normalden daha istekli ve kolay olur. Yatmadan önce sözel olan Tarih vb konulara çalışabilirsiniz aklınızda iyi kalır.

Geri
Yukarı