3 km bisiklet sürmek zararlı mıdır?

Alone Darkkk

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, ben okula giderken 2,7 km yolu bisikletle gidiyorum. Bunun 2 km'si düz yol kalan yarım km dik çıkıyorum çünkü okul dağ başında. Düz yolu gittikten sonra okul ana yola göre yukarda böyle 25-35 metre civarı tam emin değilim. Merdiven çıkıyorum bayağı elimde bisikletle taşıyarak 1 dakika boyunca hızlı adımlarla yukarı çıktığımda ciğerlerim patlamış gibi hissediyorum ve okula geldiğimde de bayağı yorulmuş oluyorum. Bedenimi bu kadar zorlamamın bir zararı var mıdır sizce? Erken çıkmayı bir türlü beceremediğim için hızlı gidiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
günlük en az 40km sürüyorum.

Dostlar, ben okula giderken 2,7 km yolu bisikletle gidiyorum. Bunun 2 Km'si düz yol kalan yarım km dik çıkıyorum çünkü okul dağ başında. Düz yolu gittikten sonra okul ana yola göre yukarıda böyle 25-35 metre civarı tam emin değilim. Merdiven çıkıyorum bayağı elimde bisikletle taşıyarak 1 dakika boyunca hızlı adımlarla yukarı çıktığımda ciğerlerim patlamış gibi hissediyorum ve okula geldiğimde de bayağı yorulmuş oluyorum. Bedenimi bu kadar zorlamamın bir zararı var mıdır sizce? Erken çıkmayı bir türlü beceremediğim için hızlı gidiyorum.

Sanmam ama yormayın kendinizi bu kadar.

Dostlar, ben okula giderken 2,7 km yolu bisikletle gidiyorum. Bunun 2 Km'si düz yol kalan yarım km dik çıkıyorum çünkü okul dağ başında. Düz yolu gittikten sonra okul ana yola göre yukarıda böyle 25-35 metre civarı tam emin değilim. Merdiven çıkıyorum bayağı elimde bisikletle taşıyarak 1 dakika boyunca hızlı adımlarla yukarı çıktığımda ciğerlerim patlamış gibi hissediyorum ve okula geldiğimde de bayağı yorulmuş oluyorum. Bedenimi bu kadar zorlamamın bir zararı var mıdır sizce? Erken çıkmayı bir türlü beceremediğim için hızlı gidiyorum.

Hocam ben bazen 25 km sürdüğüm oluyordu bende de oluyor koşunca yorulunca vücudunuz alışınca bir şey olacağını düşünmüyorum çok hızlı gitmemekte fayda var.

Hicbir zarar olmaz diye dusunuyorum. Bisiklet binmeyi yasam tarzi haline getirmis insanlar var. Bir Youtuber'in Ankara'dan İstanbul'a bisikletle gittigini duymustum.

Geri
Yukarı