3 Km yol için ideal ulaşım aracı nedir?

Okul ve dershane söz konusu olduğunda işini garantiye almanı tavsiye ederim. Her otobüs Bisiklet almıyor. Bisiklet yasak değilse bile bazen şoförler cinslik çıkarabiliyor. Ayrıca yağmur-fırtına gibi kış şartlarını ve binaya girip çıktığında değişen bahar havalarını da dikkate alman lazım.
O yüzden en mantıklısını yine sen bilirsin. (biliyorum pek yardımcı olmadı ama)
3 km yolu bisikletle de gidersin, patenle de kaykayla da. Asıl kriter yolun tipi olmalı bence.

Yolun uzunluğunu bilmiyorum ama 10 km'ye kadar bisiklet ideal seçim olur. Benim ev-okul arası 7 km, bisikletle gidip geliyorum otobüsten veya servisten daha kısa sürüyor.

Katlanır bisiklet en uygunu sizin için. Toplu taşıma bakımından da probleminiz yok. Bazen normal bisiklet gibi düşünülüp alınmadığı (nadiren de olsa) oluyor, o tarz durumlarda da çantası olursa kimse anlamıyor zaten ne olduğunu; rahatlıkla binersiniz. Üstelik çantasıyla olursa sınıfa götürüp daha korunaklı saklama şansınız da var.

Toplam evinden okul yolu ne kadar? Anlayamadım tam, okula gitmek için otobüse biniyorsun ve otobüs okulunun 3 kilometre uzağında. Yani evinden otobüs durağına gidip, otobüsle okula mı gitmen gerekiyor? Sende evinden otobüse, otobüsten evine gitmek için bir taşıt mı arıyorsun? Tamamen yanlış anlamış olabilirim :).
Dostum evden otobüse biniyorum ve otobüs okuldan 3 km uzaktan beni indiriyor.

Geri
Yukarı