40 km yol yapmaya değer mi?

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bizim eski evden Avrupa ülkelerinin eski madeni paraları çıktı, 50 tane kadar ve onlarca farklı ülke ve de genelde 70'li, 80'li ve 90'lı yılların paraları.

Şimdi benim ilçem küçük, antikacı yok ve dövizci ise sadece kağıt paraları alıyor. İl merkezine git dedi. 40 km yol var, motorla gitsem değer mi sizce?

İlim büyük şehir, onlarca hatta belki yüzlerce antikacı ve dövizci falan var. Yani maddi veya tarihi değerleri var mı hiç bilmiyorum. Ama dediğim gibi hepsi Avrupa ülkelerinin eski madeni paraları ya da özel basım paraları falan.

Ne dersiniz?

Arkadaşlar bizim eski evden Avrupa ülkelerinin eski madeni paraları çıktı, 50 tane kadar ve onlarca farklı ülke ve de genelde 70'li, 80'li ve 90'lı yılların paraları.

Şimdi benim ilçem küçük, antikacı yok ve dövizci ise sadece kağıt paraları alıyor. İl merkezine git dedi. 40 km yol var, motorla gitsem değer mi sizce?

İlim büyük şehir, onlarca hatta belki yüzlerce antikacı ve dövizci falan var. Yani maddi veya tarihi değerleri var mı hiç bilmiyorum. Ama dediğim gibi hepsi Avrupa ülkelerinin eski madeni paraları ya da özel basım paraları falan.

Ne dersiniz?

Bursa'da çok uzak olacağını sanmıyorum. Ama biraz daha bekle derim.

Ne dersiniz?
Bir siteden satabilirsin o kadar değerli olduklarını araştırıp gördüysen, yoksa koleksiyon yapan birileri 5-10TL civarında alır.

"Özel basım" diyorsan şöylesine özel basım deniyor, bizim metal paralarımıza yaptıkları gibi saçma şeyler değil:

1687083839568.png

Bu 25$ civarında, bu tip sikke tarzında olan ve %90+ gümüş içeren şeyler 60$ civarında satılabilir.

Geri
Yukarı