3 Mayıs'ta sınavlar başlar mı?

Sınav olamaz artık. Vaka sayılar çok fazla ve önlem alınmıyor. Tam kapanma olmadan da vaka sayılarında ciddi bir düşüş yaşanmayacaktır. Tam kapanmaya gidilip olabildiğince kişinin aşılanması gerekiyor. Devletimiz 1 ay boyunca bize bakamaz. O kadar vergi ödüyorduk sahi onlar nereye gitti? (neyse oraya bakmayın siz) tam kapanmaya gidilmeyeceği için ertelemeye gidilir başta. Tahminimce Ramazan Bayramı sonrasına ertelenir. Eğer Ramazan Bayramı'na kadar en az 2 haftalık kapanma olursa ancak okul sınavları olabilir. Hükümet ise tam kapanmaya ısrarla hayır diyor çünkü tam kapanma olursa bu kadar kişiye bakamayacaklarını biliyorlar. Hadi diyelim kapanma falan yapmadılar ramazandan sonrada sınavları yaptılar. O zaman günlük vaka sayıları 80 bin civarlarında gezer. Sınavları olduktan sonraki 2 haftada sınavların salgındaki etkisini görürüz. Ben sınav olursa vakaların en az günlük 110 bin + olacağını düşünüyorum. Bu vaka sayılarını haziran başlarında görürüz. Mayıs sonu haziran başı deyince aklınızda bir şey canlanmıştır. Ülkemiz turizmden güzel paralar kazanıyor. Fakat diğer ülkelerin günlük 110 bin vaka sayısı olan bir ülkeye turist göndereceklerini sanmıyorum. Zaten ekonomimizin temeli çürük. Bu fırsatın kaçmasını ekonomimiz kaldıramaz. Bu nedenle sınavların Ramazan Bayramı sonrasına erteleneceğini sonrasında da iptal olacağını düşünüyorum.

Daha dün okullara belge gönderildi 3 Mayıs'tan itibaren yapılmaya başlanacağına dair. Sanmıyorum daha da erteleneceğini.
Ona bakarsan bize mart ayında atmışlardı sınav programını biz de olacak zannettik ama ertelendi yine. Okullara belge gönderilmeden okulun öğrencilere sınav programı atacağını zannetmiyorum. Hala ihtimal var.

Ona bakarsan bize mart ayında atmışlardı sınav programını biz de olacak zannettik ama ertelendi yine. Okullara belge gönderilmeden okulun öğrencilere sınav programı atacağını zannetmiyorum. Hala ihtimal var.
Aynen öyle. Program göndermeleri kesinlikle sınav olacağı anlamına gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı