ArtemiSANA

Hectopat
VDSL bir paketim var. 24Mbps Download, 3Mbps Upload içeriyor.
720p 30 FPS yayın yapmak istiyorum, eskiden 3Mbps internet paketim ile LoL'de 25-30 Ping alıyordum şu an çok daha az. Sizce OBS veya Xsplit ile hangi ayarlar kullanmalıyım veya bu internet ile yayın yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
table-png.6730

Formül olarakta
nres-png.7675

nBW (when on the right on the equality-sigh) = needed bandwidth
nBW (when in the formula) = new bandwidth (if you have a faster connection than your starting point)
nRes = new resolution
nFPS = new FPS
oBW = old bandwidth
oRes = old resolution
o FPS = old FPS

VDSL bir paketim var. 24Mbps Download, 3Mbps Upload içeriyor.
720p 30 FPS yayın yapmak istiyorum, eskiden 3Mbps internet paketim ile LoL'de 25-30 Ping alıyordum şu an çok daha az. Sizce OBS veya Xsplit ile hangi ayarlar kullanmalıyım veya bu internet ile yayın yapılır mı?
Çok rahat yaparsın.

Önerilen ayarlar şu şekilde:
  • Bitrate: 2500 ve 4000 Kbps arasında
  • Framerate: 30 veya 25 FPS
  • Keyframe Interval: 2 saniye
  • AVC (h.264) Profili: Main/High
  • AVC (h.264) Seviyesi: 3.1

Yapabilirsin. Çoğu yayıncının da upload hızının senden farkı yok. Alttaki videodaki adımları yaparak efsane bir hıza ulaşacağına eminim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, upload hızın önemli olduğu kadar işlemcinde önemli 3 MB ile rahat rahat yaparsın. Örnek vermek gerekirse benim işlemcim Ryzen 5 1600 (6 çekirdek) 1500-1700bitrate 720p yayın veriyorum aynı ayarlarda arkadaşım da yayın açıyor görüntü aynı kalitede değil, işlemci önemli. Not: 2MB upload hızım var.

Benim upload 5 Mbps, OBS'de bit hızını en az kaç yaparsam sorunsuz yayın yapabilirim? (720p 60fps)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı