3. nesil iPad Pro’yu GTX1660 Ti sistemle takas etmeli miyim?

Sistem sıfır olarak parçaların hepsi 2 yıl garantili, hiç kullanılmamış kapalı kutu hali 7700 TL, buradan bile takasın hiç mantıklı olmadığı anlaşılıyor, bence arkadaşınız oynayacağı kadar oynamış sıkılmış artık size kakalamaya çalışıyor bilgisayarı, aldanmayın hayır deyin bitsin bu iş, ama tabii en son karar size kalmış, bence hayır demelisiniz ama😁
Peki bunda ne problem var sorabilir miyim? İnsanların ihtiyaçları zaman içinde değişebilir. Kendisi sınava hazırlandığından bilgisayarını elden çıkarmak istiyormuş ve ders çalışmak için de iPad almak istemiş. Ben de iPad’den sıkıldım ona kakalamaya çalışıyorum, sizin bakış açınıza göre.

Peki bunda ne problem var sorabilir miyim? İnsanların ihtiyaçları zaman içinde değişebilir. Kendisi sınava hazırlandığından bilgisayarını elden çıkarmak istiyormuş ve ders çalışmak için de iPad almak istemiş. Ben de iPad’den sıkıldım ona kakalamaya çalışıyorum, sizin bakış açınıza göre.

Doğru bir yaklaşım, eğer durum gerçekten buysa kötü bir niyet yoksa problem yok. Ancak parçaların bir kısmı iyi diğer kısmı çok iyi değil bence. iPad'i bir şekilde satıp parçaları tek tek indirim varken alabilirsiniz, buradaki arkadaşlar o konuda yardımcı olur. Örnek sistemi de gösterdim, mesela SSD alırken donmalar, sağlık sorunları, fazla ısınma yaşamak istemiyorsanız biraz daha para verip Samsung SSD alabilirsiniz toplarken. Veya Asus Tuf / Dual serileri yerine en azından soğutması iyi, kronik sorunu olmayan bir ekran kartı alabilirsiniz.

Şahsi fikrimi söylüyorum, bilgisayardan daha iyi ders çalışılır yani en azından ekranın yarısını eliniz kaplamaz, ikincisi de bilgisayardan bir şey açacağınız zaman otomatik klavye yardımı yok illa kelimeyi sonuna kadar yazmak zorundasınız ama mobil cihazlarda kelimeyi tahmin ettiği için daha kolay geçiş yapılıyor, yani size anlatmak istediğim mobil cihazlardan ders çalışmanın daha zor olması, arkadaşınız büyük ihtimal kandırıyor, sizin de iPad’den sıkılıp bilgisayara geçmek istediğinizi bildiğiniz için böyle bir takas teklif etmiş, siz bu takası kabul ederseniz arkadaşınız kârlı çıkar, siz her türlü zararlı çıkarsınız.

Geri
Yukarı