3. Nesil Ryzen APU Sistem Toplama

Hangisini ve nedenini açıklarsanız sevinirim.
Gamepower çünkü PSU sistemin kalbidir tüm sistemi çöp haline getirebilir. Bu yüzden kendini kanıtlamış markalardan tercih edilmelidir.
Ayrıca
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selamlar, Ryzen'den gelecek olan 3. nesillerle beraber bir APU sistem kurmayı düşünüyorum. İleriye dönük bir PC toplamak istedim, çünkü ileride elime para geçtiğinde bir RTX serisinden ekran kartı alıp yoluma bakacağım. Tüm parçaları şu an ayarladım bir de sizin fikrinizi almak istedim, eğer yorumda bulunursanız sevinirim;
* Gigabyte B450M S2H
* 1x8GB 3200MHz (Anakartta çift kanal var ve ileride bir 8 daha takacağım için şu anlık tek kanal kullanacağım.)
* 240GB SSD Adata SU630 (İleride depolama için ek bir SSD veya HDD alacağım.)
* Corsair VS650 650W 80+ PSU (Bronz veya White olarak bir ibare göremedim, yardımcı olursanız sevinirim.)
* Asus VP228QG 21.5" Monitör
* Ryzen 5 3600G APU

Sizce burada herhangi bir parça değiştirmeli miyim? Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler. (Kasa daha seçilmedi.)
PSU olarak bu mu yoksa Corsair mı seçmeliyim? Gamepower GP-650 APFC 14cm 80+ Bronz
Hocam bekleyin yeni parçalar piyasaya çıksın, sonra alırsınız. Fiyat inede bilir, fırlaya da bilir. RAM olarak 3200MHz yerine 3000MHz almak daha mantıklı olur. Aradaki fiyat farkına değmiyor, ufak bir overclock ile zaten 200MHz frekans arttıra bilirsiniz. PSU biraz pahalı olmuş bence, Sharkoon WPC 750W öneririm.

Hocam bekleyin yeni parçalar piyasaya çıksın, sonra alırsınız. Fiyat inede bilir, fırlaya da bilir. RAM olarak 3200MHz yerine 3000MHz almak daha mantıklı olur. Aradaki fiyat farkına değmiyor, ufak bir overclock ile zaten 200MHz frekans arttıra bilirsiniz. PSU biraz pahalı olmuş bence, Sharkoon WPC 750W öneririm.
Yeni parcalardan kastın neler ve çıkacağı tarih belli mi çünkü ben Haziran ayında toplamayı düşünüyorum da
PSU Corsair al. Anakartı 3. nesili BİOS uptade gerektirmeyen, yeni çıkacak anakarttan almalısın.
Dediğin anakartın çıkış tarihi belli mi? Ayrıca kastettiğin galiba B550 serisi

VA panel renkleri TN panele kıyasla daha iyi gösteriyor, böylelikle çok daha güzel görüntü oluyor. 1ms ile 4ms arasında fark olur ama çok çok dikkatli bir şekilde bakmanız gerekir. Normal kullanımda farketmezsiniz. IPS panel ise renkleri hem VA hem de TN panellerden daha iyi gösterir, gerçek hayatta gözünüzle görüp deneyimlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Fakat belirtmekte fayda var, her IPS, her VA, her TN panel de aynı değil, ama genel olarak görüntü kalitesinde IPS > VA > TN durumu söz konusu.
AOC TN panel öneririm size. TN panel bence oyun için daha iyi. Gecikme falan süreleri daha az oluyor. BenQ yada AOC TN panel bulursanız alın.
Yeni parcalardan kastın neler ve çıkacağı tarih belli mi çünkü ben Haziran ayında toplamayı düşünüyorum da

Dediğin anakartın çıkış tarihi belli mi? Ayrıca kastettiğin galiba B550 serisi
İşlemci tanıtılsa bile ucuz B serisi anakartlar tanıtılmaz büyük ihtimal hemen. Yüzde 15 fazla performans için yüzde elli daha fazla para vermen gerekecek anakart ve işlemciilk çıktığı aylar. Bence indirimleri kovalayıp 2600x ve B450 iyi bir anakart alabilirsin. Yeni çıkan işlemcilerinin fiyatlarının oturması yazın ortalarını bulur bence.
#alıntı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı