Ryzen 3 2200G APU Sistem Toplama

quantom

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Merhabalar, selamlar!
Önümüzdeki senenin yazı için para biriktirmeye başladım ve APU Sistem toplayacağım. GPU alacak bütçem olmadığı için bir süre APU ile idare edeceğim. Size birkaç sorum olacak.
AMD Ryzen 3 2200G İşlemci
MSI B450M Gaming Plus Anakart
Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 3200MHz RAM
Samsung 250GB 860 EVO SATA 3.0 SSD
Rampage Redsky 4xCam Pencereli Kasa

1-) Seçtiğim aygıtlar birbiriyle uyumlu ve stabil çalışır mı?
2-) Bu sistem için kaç Watt' lık bir PSU seçmeliyim (Sonradan RX570 veya 2020' deki halefi alınacak)

Verdiğiniz yanıtlar ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

En az 600 Watt 80+ Bronz bir güç kaynağı seçmenizi tavsiye ederim. FSP, Aerocool, High Power gibi markaları tercih edebilirsiniz. Almışken 3200G almanızı tavsiye ederim.

PSU'nun güçlü 12v kanalı varsa en az 400W olmalı, aerocool, high power, hiper, gibi markaların PSU'larını tercih edebilirsiniz.
Fakat ekran kartı eklerim diyorsanız yine aynı markaların 450W olanı işinizi görür.
En az 600 Watt 80+ Bronz bir güç kaynağı seçmenizi tavsiye ederim. FSP, Aerocool, High Power gibi markaları tercih edebilirsiniz. Almışken 3200G almanızı tavsiye ederim.
Hocam neden 600W dediniz ? Merakımdan soruyorum, sistem 300W bile çekmiyor.

Seneye için şimdiden PC önerisi istemek biraz saçma.
Şuan neredeyse Ryzen 3 2200G ile aynı fiyata Ryzen 3 3200G var ayrıca seneye sistem toplayacam diyorsun o zaman Ryzen 3 4200G çıkar. Veya ikinci elde Ryzen 5 2400G veya Ryzen 5 3400G fiyatları çok uygun flan olur şimdiden şunu al demek saçma olur.
Ayrıca ben APU sistem kurmanı önermem KDV indirimleri ile Rx 570 modelleri 800 TL bandına düşüyor yanına besleyecek bir işlemci ile daha mantıklı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı