3 pin çoklayıcı önerisi

suvarill

Centipat
Daha fazla  
Amazon üzerinden MSI M100R kasa aldım ve montaj yaptım montaj yaparken kasadan çıkan fan coklayicisi o kadar kalitesizdi ki koptu. Amazon'a yazdım sağ olsunlar 50 TL hediye para tanimladilar. Kasada 4 tane 3 pinli fan var. 2 tane de SYS fan portu var. Fanlarin sessiz çalışması daha iyi olur bunun için coklayicilara baktım ancak coklayicilara en az bir tane 4 pin fan takılması lazımmış galiba anakarttan yönetebilmek için ben öyle anladım. Yönetebilmek için bir yöntem var mı? Varsa hangi coklayiciyi almam lazım link atar misiniz Amazon üzerinden.

Benim kullandığım kablo 1 tane 4 pin 2 tane 3 pin çıkışı sağlıyor hocam ve DC üzerinden aynı PWM anakart üzerinden kontrol edilebiliyor.
Benim kullandığım;

PWM destekliyor tabii kalitesi tartışılır;
Sizin kullandığınızdan alsam kasanın öndeki 3 fanı coklayiciya takip sys fan portuna taksam sorun olurmu? Çünkü bazı yorumlarda 1 sys fan portuna en fazla 2 tane takın gibi yorumlar gördüm. Fanlarda 12 volt - 0.15 A

Sizin kullandığınızdan alsam kasanın öndeki 3 fanı coklayiciya takip SYS fan portuna taksam sorun olur mu? Çünkü bazı yorumlarda 1 SYS fan portuna en fazla 2 tane takın gibi yorumlar gördüm. Fanlarda 12 Volt - 0.15'a

Ben şu anda bu fanlar ile kullanıyorum ve PWM gibi BIOS üzerinden DC olarak ayar yapabiliyorum. Sizin fanlara göre daha çok güç çekiyor hatta sizin 3 fanınız biraz daha az çekiyor. Bir sorun yaratacağını sanmıyorum hocam 2.attığım üründe aynı markanın bayağı satılmış.

Ben şu anda bu fanlar ile kullanıyorum ve PWM gibi BIOS üzerinden DC olarak ayar yapabiliyorum. Sizin fanlara göre daha çok güç çekiyor hatta sizin 3 fanınız biraz daha az çekiyor. Bir sorun yaratacağını sanmıyorum hocam 2.attığım üründe aynı markanın bayağı satılmış.
2.attigin ürün hem psuya hemde anakart a bağlanıyor degilmi.gücünü direk psu dan alıyor aynı zamanda anakart bağlantısı ile fanların hızıni ayarliyabiliyoruz doğrumu

2.attigin ürün hem PSU'ya hem de anakart a bağlanıyor degilmi. Gücünü direk anakarttan alıyor aynı zamanda anakart bağlantısı ile fanların hızıni ayarlayabiliyoruz doğru mu?

PSU'dan Molex ile güç alıyor hocam, 1 tanede kırmızı olana SYS fan takıp 4 pin takıyorsunuz geriye kalan portlar size kalıyor. Satıcının dediğine göre PWM yani PWM üzerinden direk kontrol edebiliyorsunuz. Bir sorun olursa Amazon direk iade alıyor zaten içiniz rahat olsun.

PSU'dan Molex ile güç alıyor hocam, 1 tanede kırmızı olana SYS fan takıp 4 pin takıyorsunuz geriye kalan portlar size kalıyor. Satıcının dediğine göre PWM yani PWM üzerinden direk kontrol edebiliyorsunuz. Bir sorun olursa Amazon direk iade alıyor zaten içiniz rahat olsun.
Eyvallah hocam çok yardımcı oldun. 2. Olanı sipariş verdim ayar verebilirsem çok iyi olur olmasa da iş görsün yeter.

Eyvallah hocam çok yardımcı oldun. 2. olanı sipariş verdim ayar verebilirsem çok iyi olur olmasa da iş görsün yeter.

Satıcı PWM desteklediğini söylüyor bu da kontrol edilebilir oluyor bir durum olursa zaten arkanızda Amazon var korkmanıza gerek yok. Geldiğinde tekrar yazarsınız bir sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Satıcı PWM desteklediğini söylüyor bu da kontrol edilebilir oluyor bir durum olursa zaten arkanızda Amazon var korkmanıza gerek yok. Geldiğinde tekrar yazarsınız bir sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.
Hocam kusura bakma yine rahatsız ediyorum sipariş verdiğim çoklayıcı geldi. Alt uçtan psu üzerinden molex kablosuna bagliyacam -üstteki ucada çoklayıcı ile gelen kabloyu takıp sys fan yerine takacam - ayriyeten 4 tane 3 pinli 4 fani çoklayıcınin üzerine takacam bunlarda sıkıntı yok ama galiba fanları kontrol edebilmek için çoklayıcınin üzerinde bulunan turuncu yere 4 pinli fan bağlayıp onun üzerinden diger fanları kontrol etmek lazım ama kasada 4 pinli fan sadece işlemci fanı var ( ryzen 5 5600 kutusundan çıkan AMD stok fanı) bu stok fanı coklayiciya bağlasam sıkıntı olurmu ? Baglarsam 3 pinli stok fanları kontrol edebilirmiyim?

Hocam kusura bakma yine rahatsız ediyorum sipariş verdiğim çoklayıcı geldi. Alt uçtan PSU üzerinden Molex kablosuna bagliyacağım -üstteki ucada çoklayıcı ile gelen kabloyu takıp SYS fan yerine takacağım - ayrıyeten 4 tane 3 pinli 4 fani çoklayıcınin üzerine takacağım bunlarda sıkıntı yok ama galiba fanları kontrol edebilmek için çoklayıcınin üzerinde bulunan turuncu yere 4 pinli fan bağlayıp onun üzerinden diger fanları kontrol etmek lazım ama kasada 4 pinli fan sadece işlemci fanı var ( Ryzen 5 5600 kutusundan çıkan AMD stok fanı) bu stok fanı coklayiciya bağlasam sıkıntı olur mu? Baglarsam 3 pinli stok fanları kontrol edebilir miyim?

Şimdi şöyle açıklayayım 3 pinli fanlar sadece DC modunda kontrol edilebilir. Anakart üzerinde CPU fan yerine işlemcinin fanını takın çoğaltıcı olmadan. 4 pinli başka bir giriş var ise fan için oraya çoğaltıcıyı takın yanında bir tane 4 pinlik kablo vermiş olmaları gerekiyor biri anakarta biri çoğaltıcıya. BIOS'ta çoğaltıcıdaki fanları DC moduna almanız gerekiyor bunun için anakartınızı öğrenmem gerekiyor. Kusura bakmayın anlatmaya çalıştığınız şeyi yanlış anlamış olabilirim.

Geri
Yukarı