3 pin sıvı soğutma pompa bağlantısını 4 pine takma

Eneseser

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar taktım ama inşallah yanlisim yoktur. Bilenler bir chek eder misiniz?
Bir de pompanin baglantisi 3 pin ben 4 pinlik yere taktim. Sikinti olmaz degil mi? Anakartta 3 pinlik yer yok.
Pompayi da yazisi yan gelecek sekilde bagladim. Hortumlar boyle daha rahat oldugu icin. Onun bir onemi var mi?

YNyAnz.jpg
MvQm5Q.jpg
YNymj6.jpg
ZE6m2Z.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizde ekran kartı yoksa çok fark etmez. Ancak şöyle bir şey var, dışarıdan aldığı soğuk havayı radyatörden geçirip içeriye sıcak olarak üfleyecek. Yani şuanda kasanın içerisine sıcak hava üflüyor.

Fanları içeri aldıktan sonra radyatöre hava basıp dışarı atacak şekilde ayarlarsanız daha iyi olur.

3 Pin konusuna gelirsek de bir sıkıntı olmaz.

Ben mi fanları yanlış gördüm anlamadım ama bence radyatöre gelen sıcak havayı atıyor fanlar. İçeri vermiyor. Diğer türlüsü bence de daha sağlıklı.

Ben mi fanları yanlış gördüm anlamadım ama bence radyatöre gelen sıcak havayı atıyor fanlar. İçeri vermiyor. Diğer türlüsü bence de daha sağlıklı.
Şuan fanlar kasanın dışarısından aldığı havayı kasanın içerisine üflüyor.

Zaten o pozisyonda bir fanın taaa içeriden havayı vakumlayıp dışarı atması pek mümkün değil. Mümkün olsa bile bunu yapacağım derken yüksek hızda döner.

Doğru. Bir daha baktım da fanlar yanlış. takılmış. Fanları içeri alın, fanlar havayı radyatöre bassın.

Yeni konular

Geri
Yukarı