3 saat altında otopark ücreti alınabilir mi?

TENSES

Kilopat
İstanbul'da Ukome'nin yıllar önce aldığı bir karara göre AVM'lerde 3 saat altında ücret alınamaz. Bu karar kafe ve restoranların bulunduğu bir açık çarşıdaki açık otopark için de geçerli midir?

Ben İstanbul Bahçeşehirde yaşıyorum burada göletin yanına doğa park adını verdikleri kafe ve restoranların olduğu bloklardan oluşan bir çarşı yaptılar ve yakın zamanda valeleri kaldırıp Başakşehir Belediyesi otopark yaptı. Valeler ile bir şekilde kavga edip para vermiyordum ama şimdi bariyeler var. Girişte yarım saat ücretsiz yazıyor ama Ukome'nin kararına göre AVM'lerde 3 saat altına ücret alınamaz. Bu karar burayı da bağlar mı? Yoksa sadece kapalı kompleks olan yerlerde mi geçerlidir? Ben ücreti ödemesi diyelim bariyeri açtırdım bana icra gönderdiler orası tamam daha sonra itiraz ettim bundan sonra bir AVM işletmecisi zaten dava açmaz haksız olacağı için ama bu karar burayı etkilemiyorsa ve Başakşehir Belediyesi'nin iştirakı olan belediye dava açarsa bu sefer daha fazlasını ödemek zorunda kalırım.

Bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. Arkadaşlarım ile bir iki saat kahve içtim diye otopark parası ödemek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 saatte sadece 1 tane kahve içtiysen otopark parasını da ver bir zahmet bu insanlar da para kazansın. TikTok'ta bir video izleyip herkes yaygara çıkartıyor çalışanlar ne yapsın işsiz mi kalsın :D
Haksız yere alınan ücreti tabii ödemek istemem. Benim arabamı park edebilecek başka yerim yok ki o bölgede zevkine girmiyorum yani. Bahçeşehirde göletin yanında eskiden geniş bir ücretsiz otopark vardı orayı da ücretli yaptılar. Yakınlardaki sokaklar dar ve site giriş çıkışları var park yapılamaz. Otobüs desen doğru düzgün yok. Ben arabam ile gittim sosyalleştim diye bir de otopark parası mı vericem üstüne üstlük 3 saat altında AVM'de ücret alınamaz diye bir kural var iken.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hakkinizi her yerde arayin, bugun buna goz yumarsaniz yarin daha fazlasini yaparlar.
Bu videoyu gördüm lakin bahsettiğim yer bildiğimiz manada bir AVM değil ama normal bir otopark alanı da değil. Kafelerin olduğu bir alan ve ortası otopark buraya da başakşehir belediyesi ücreti otopark yaptı. Daha iyi anlatabilmek için uydu görüntüsü ekleyeceğim birazdan.
resim_2022-10-14_153610648.png

Burda gördüğünüz alanın ortasını başakşehir belediyesi otopark haline getirdi. Burası da ukome kararı çerçevesinde düşünülebilir mi? Avm değil ama normal bir otopark veya cadde kenarı da değil.

Son düzenleme:
Bir Disslike'ı hakettin kral.

Bende aynı yere gidip kafelere oturuyorum ve ispark parası veriyorum. Belediyenin yaptığı bir şey bu mekanda da valeye vermediysen para istiyorsa vermek zorunda değilsin. TikTok'ta oradan buradan video izleyip galyana gelmeyin o zaman aynı adam pandemide alkol çevirmesinde üflemek zorunda değilsiniz de diyor. Bırakın insanlar da işini yapsın alkolsüz adam zaten üfler gocunmadan. Boş işlerle uğraşıyorsunuz TikTok fenomenlerinin videolarıyla.

Bende aynı yere gidip kafelere oturuyorum ve ispark parası veriyorum. Belediyenin yaptığı bir şey bu mekanda da valeye vermediysen para istiyorsa vermek zorunda değilsin. TikTok'ta oradan buradan video izleyip galyana gelmeyin o zaman aynı adam pandemide alkol çevirmesinde üflemek zorunda değilsiniz de diyor. Bırakın insanlar da işini yapsın alkolsüz adam zaten üfler gocunmadan. Boş işlerle uğraşıyorsunuz TikTok fenomenlerinin videolarıyla.

TikTok ne indirdim ne kullandım fakat adımbaşı para ödüyoruz, diyeceksin ki toplu taşıma kullan, bazı yerde kullanamıyorsun özellikle İstanbul'da toplu taşıma bazen araçtan daha maliyetli oluyor, gidip az hava alıp birkaç bardak bir şey içeceğiz adımbaşı para vereceğiz. Maltepe parkının içindeki ispark a park ettim sadece 40 dakika kaldım ve 20 TL ödedim. Açıkçası söyleyim ben öderim bana çok sıkıntı değil. Ama sorun olacak insanlar var. Bu işin sonu süt içme yumurta yeme diyen adama kadar gider. O yüzden bence tartışmayalım, zaten aracıma haddinden fazla vergi ödedim ve ödüyorum. Otoyollar vs. Bu liste uzar. Otoparka ne zamandır para veriyoruz. Özel olanları dışarıda tutuyorum. Yani uzun lafın kısası, ödeyeceğim parayı ödüyoruz otopark eksik kalsın ki arkadaş dediğinde haklı ise yani 3 saat konusunda o meseleye girmeyelim bile. Hak diye bir şey var. Hak haktır. Haksız yoldan ekmek yiyen de yemesin!

Geri
Yukarı