3 senelik sistemde oyunlar açılmıyor

FxzorR

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarın 3. senesi geliyor ilk 2 senede hiçbir sorun yoktu. Haliyle FPS düşüklükleri oldu fakat onemli derecede değildi ve ben bilgisayarımın bakımlarını aksatmadan yapan ve hor kullanmayan biriyim. İlk sorunlar GTA 5 de başladı. Sürekli bazı kaplamalar beyaza dönüyor anlık olarak ama oyun açılıyor ve FPS de hatrı sayılır derecede. Monitörüm 180Hz 0.5 ms ve CS de Hz'nin altına dahil düşmüyor. İlk birkaç oyunda yükleme ekranında crashler başladı sırasıyla Forza Horizon 4 Forza Horizon 5 lethal Company car for sale SIM gibi oyunlarda ya menü geliyor kapanıyor ya da açtığım gibi kapanıyor. Bu arada Discord'daki ekran paylaşımlarına giremez oldum. Bu crash veren oyunlarda da crash yedikten sonra Discord kapanıyor. Bilgisayar Adobe gibi uygulamalarda iyi durumda gibi şu anlık.

Denediğim şeyler:
-Format
-Sıcaklık değerleri kontrolu.
-Termal macunlar.
-Windows 11'den 10'a geçme.
-Depolama alanı sağlıkları kontrolu.
-Discord silip girmek.

Yardımcı olursanız cok mutlu olurum bu sorun neredeyse 6 aydır başıma bela.

Bilgisayarın 3. senesi geliyor ilk 2 senede hiçbir sorun yoktu. Haliyle FPS düşüklükleri oldu fakat onemli derecede değildi ve ben bilgisayarımın bakımlarını aksatmadan yapan ve hor kullanmayan biriyim. İlk sorunlar GTA 5 de başladı. Sürekli bazı kaplamalar beyaza dönüyor anlık olarak ama oyun açılıyor ve FPS de hatrı sayılır derecede. Monitörüm 180Hz 0.5 ms ve CS de Hz'nin altına dahil düşmüyor. İlk birkaç oyunda yükleme ekranında crashler başladı sırasıyla Forza Horizon 4 Forza Horizon 5 lethal Company car for sale SIM gibi oyunlarda ya menü geliyor kapanıyor ya da açtığım gibi kapanıyor. Bu arada Discord'daki ekran paylaşımlarına giremez oldum. Bu crash veren oyunlarda da crash yedikten sonra Discord kapanıyor. Bilgisayar Adobe gibi uygulamalarda iyi durumda gibi şu anlık.

Denediğim şeyler:
-Format
-Sıcaklık değerleri kontrolu.
-Termal macunlar.
-Windows 11'den 10'a geçme.
-Depolama alanı sağlıkları kontrolu.
-Discord silip girmek.

Yardımcı olursanız cok mutlu olurum bu sorun neredeyse 6 aydır başıma bela.

Disk sağlığına baktınmı.

Dediğim program sayesinde sisteme yük biniyor ve sistem de eğer bir sorun varsa sana söylüyor.

Anladım teşekkür ederim deneyeceğim.

Ama aklınıza gelen bir şey varsa önerirseniz mutlu olurum.

Dediğim program sayesinde sisteme yük biniyor ve sistem de eğer bir sorun varsa sana söylüyor.

Gece gece darlıyorum kusura bakma :) bu uygulamadaki hangi seçeneği tavsiye edersin? Hepsi aynı anda mı yüke biniyor? Bunu yaparken kullanmaya devam edebilir miyim?

1713650847540.png

Şu an böyle bir durumdayım :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı