3. yabancı dil olarak ne öğrenilmeli?

Makaleler
4
Yer
Denizli
İngilizce ve Japonca biliyorum hala da öğrenmeye devam ediyorum bunun dışında 1 yabancı dil daha öğrenmek istiyorum. Aklımda Almanca, İspanyolca ve Fransızca var fakat bir türlü karar veremedim.
İspanyolca ve Fransızca hakkında hiç bilgim yok ama Almanca konusunda az da olsa var. Üstelik hayatımda en fazla duyduğum 4. dildir Almanca. Bir de okulda gördüğümüz için az da olsa bilgim var.

Almanca öğrenmek istememin sebebi Polonya, Avusturya, Çekya, Hollanda, İsviçre gibi ülkelerde ve Kuzey İtalya'da Almanca konuşan sayısının fazla olmasından kaynaklı. Bunun üstüne de Almanya yaşamak için eğitim görmek için çok iyi bir ülke bence. İş olanakları da gayet iyi, üstelik Avrupa'nın merkezi.
Not: Yukarıda saydığım ülkelerin çoğunda en fazla konuşulan 3. dil veya 2. dil Almanca o anlamda söyledim.

İspanyolca öğrenmek istememin sebebi Dünya'da en çok konuşulan dillerden birisi olması. Amerika'da ve Fransa'da en çok konuşulan 2. dil. Tüm Güney Amerika ve İspanya'da konuşulan dil. Ülke olarak da İspanya yaşam için pek iyi bir ülke olmasa da eğitim için iyi bir ülke gördüğüm kadarıyla. Bir de İspanyolca ile Portekizce çok benzer. İspanyolca öğrenirsem Portekizce'de öğrenmeyi düşünürüm.

Fransızca öğrenmemin sebebi kulağa hoş gelmesi o kadar. Doğruyu söylemek gerekirse Fransızca ve Fransa hakkında pek bilgim yok.

@AXCHNEER
Rusça'yı da düşündüm fakat alfabe öğrenmek cidden zor iş. Özellikle Latin alfabesiyle benziyorsa. Japon alfabesinde sorun yaşamadım çünkü sıfırdan görüyordum. Fakat bazı Rusça harfler Latin alfabesiyle benzediği için karışıyor. O yüzden ona şimdilik hiç girişmeyi düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı