3 Yıl Ders Çalışmamak

Dostum bu ülkede 4x4 okuyup diğer ülkelerde iyi maaşlar kazanabilirsin. Abim Kocaeli üniversitesi makine mühendisliğini birincilikle bitirdi. İngilizce eğitimi aldı bir yandan ve şu an londra da 6 ila 8 bin pound arası maaş alıyor. O dönemde bu kadar kasma alt tarafı mühendis olacaksın diyenler vardı. Şu an abim nerede onlar nerede? Her koyun kendi bacağından asılır unutma.

Abinizi tebrik ederim haketmiş. Ama sizde diyorsunuz İngiltere'ye gidip hakkını alabilmiş. Türkiye'de böyle bir şey yok. Demek istediğim bu.

Dostum benim burakcan adında arkadaşım vardı. Sağlık meslek hayali ile kandırılanlardandı. İşte lise bitsin direk hemşiresin vs. 4 yıl da ders çalışmayınca ygsden barajı geçemedi. Sonra ki yıl YKS'de 30 bine girdi şu an hukuk 3. sınıf. Tek yaptığı günde 4 5 saat verimli çalışmaktı. Ve cidden üstlü sayıları bile zoraki yapıyordu. İsteyince her şey olur. İstemek yeterli.
Keşke doktor izin verse.

Psikolojik sorunum yüzünden 3 yıldır ders çalışamadım. Tüm konuları unuttum. Doktor zihinsel aktivite yasak sana dedi. Ders çalışmak da zihinsel aktivite. Çok ilaç içiyorum. Korona hapı ile 28 tane ilaç içtim. Şimdi 17'e düştü. O derece kötü halim.

Ders çalışmak istedim. Dershaneye gittim yapamadım. Çok stres oluyordum.
Hocam sakıncası yoksa sorununuzu öğrenebilir miyim ?
Neden zihinsel aktivite yasaklamış ki ?

Hocam sakıncası yoksa sorununuzu öğrenebilir miyim ?
Neden zihinsel aktivite yasaklamış ki ?
Bana da o biraz garip geldi. Zihinsel aktivite ile kafa dağıtılır zaten. Düşünmek de bir zihinsel aktivite sonuçta. O da mı yasak?
Bazı psikolojik sorunlarda olabilir ama sorun büyük olmalı,
Bu benim sorunum bir şey yapmamak. Yani kişisel gelişim kitabında değişik bilgiler var. Buna karşı çıktı. Psikolog ile konuşup bunları düşünüp aklını kurcalama diyor. Buna benzer şeyler yani.

O kadarda fazla yasak değil. Ama yinede dikkat etmek gerekiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı