3 zayıf ile 11. sınıf geçilebilir mi?

Tasdemirarda

Femtopat
Daha fazla  
İlk dönem 3 zayıfım vardı. Matematik fizik biyoloji bu dönem biyolojiyi kurtardım gibi. Sadece matematik fizikten kalıyorum. Olur da biyoloji ya da kimyadan da kalırsam yani 3 zayıf olunca sınıf tekrarı mi oluyor? Bir de eski ya da yeni sisteme göre ortalama 50 üstünde ise zayıfın önemi yokmuş sanırım.

Ben hocaya sormuştum, sorumluluk sınavına girersin dedi. Kendim araştırdım öyle bir şey yok sizin dediğiniz gibi edebiyatı geçin, ortalama ilk dönem ortalamanız diyelim 50 diğer dönemde 50 yapsanız geçiyorsunuz. Ben böyle biliyorum tabii. Edebiyatı da geçmen lazım, diğer dersler önemli değil.

İlk dönem 3 zayıfım vardı. Matematik fizik biyoloji bu dönem biyolojiyi kurtardım gibi. Sadece matematik fizikten kalıyorum. Olur da biyoloji ya da kimyadan da kalırsam yani 3 zayıf olunca sınıf tekrarı mi oluyor? Bir de eski ya da yeni sisteme göre ortalama 50 üstünde ise zayıfın önemi yokmuş sanırım.

Özürsüz devamsızlık 10 günü geçmiyorsa, total devamsızlık 30 günü geçmiyorsa. Genel ortalama 50 ve üzeri ise, sınıfı geçiyorsunuz.

4 zayıf olursa kalınacak olayı, 2023-2024 eğitim yılından itibaren kademeli olarak uygulanıyor. Yani sizin için geçerli değil.

Ben hocaya sormuştum, sorumluluk sınavına girersin dedi. Kendim araştırdım öyle bir şey yok sizin dediğiniz gibi edebiyatı geçin, ortalama ilk dönem ortalamanız diyelim 50 diğer dönemde 50 yapsanız geçiyorsunuz. Ben böyle biliyorum tabii. Edebiyatı da geçmen lazım, diğer dersler önemli değil.

Edebiyatı geçmek şart değil, edebiyattan kalınırsa sorumluluk sınavlarına giriliyor.

Özürsüz devamsızlık 10 günü geçmiyorsa, Total devamsızlık 30 günü geçmiyorsa. Genel ortalama 50 ve üzeri ise, sınıfı geçiyorsunuz.

4 zayıf olursa kalınacak olayı, 2023-2024 eğitim yılından itibaren kademeli olarak uygulanıyor. Yani sizin için geçerli değil.

Edebiyatı geçmek şart değil, edebiyattan kalınırsa sorumluluk sınavlarına giriliyor.

Edebiyatan kalınca direk sınıfta kalınmıyor mu? Ben öyle biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özürsüz devamsızlık 10 günü geçmiyorsa, total devamsızlık 30 günü geçmiyorsa. Genel ortalama 50 ve üzeri ise, sınıfı geçiyorsunuz.

Sart diye biliyorum. @170981

@Adrastos @Ahmet06han Hocam dönem ortalaması eğer 50 üstünde ise sınıf geçiliyor. Edebiyat 50 altı ise sorumluluk sınavına kalıyor.

Bu ifade bir nevi doğru. Edebiyattan o dönem için geçmek şart değil fakat geçilemediyse 12. sınıfa kadar sorumluluk sınavlarıyla geçmek zorunlu.

SORU: Zayıfı olanlar mı sorumlu geçecek yoksa herkes mi?
AÇIKLAMA: Tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan geçeceklerdir. Alt sınıflar da dâhil başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler ise sorumlu olarak bir üst sınıfa geçeceklerdir.

SORU: Dönem matematikten kaldım seneye onun da mı sorumluluk sınavına gireceğim yoksa sadece edebiyat için mi geçerli bu durum?

AÇIKLAMA: Doğrudan geçme şartlarını taşımayan öğrenciler hangi ders ve sayısı ne olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçeceklerdir. Sonraki süreçte (yeni eğitim ve öğretim yılında)ise öğrencilerin başarı durumu Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin ilgili hükümlerine göre değerlendirilecektir

Kaynak: https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_05/16112416_OGM_SINIF_GECME_SIKCA_SORULAN_SORULAR.pdf

MEB Yönetmelik: https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_11/03111224_ooky.pdf

Geri
Yukarı