30.000-35.000 TL'ye gaming laptop önerisi

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar 30 35 bin fiyat bandında Gaming laptop arıyorum. Aklımda 3 model var ve nedenleri ile beraber aşağıda belirtiyorum.

Amazon.com.tr

Bu bilgisayarı isteme sebeplerim:

1. LOQ serisi güzel diyorlar ve tasarımı, port düzenleri hoşuma gidiyor.
2. üstünde 115W 4060 var. Bir RAM eklemesi ile çok güzel olur gibime geliyor.
3. fiyatı çok uygun.

Bu bilgisayarı istememe sebeplerim:

1. i5 12450H kısacası 12. nesil i5 işlemcilerle ilgili pek güzel yorumlar okumadım. Isınma sorunu olduğunu ve verimsiz olduğunu okudum. (Doğruluğu bilmiyorum o yüzden size soruyorum.)

2. bataryası 60w/hrs. birazdan atacağım bilgisayarlarda 90w/hrs batarya olduğu ve gündelik ofis kullanımında 8 - 10 saat şarjı gittiği söyleniyor. Bu yüzden bu bilgisayar bu konuda eksik kalıyor gibi hissediyorum.

1. zaten Acer Nitro kullanıcısıyım ve bilgisayarımdan çok memnunum. GTX 1650 olduğu ve yetmediği için değiştirmek istiyorum ve kendi bilgisayarımdan almak istiyorum.
2. içinde 150W 3070 Ti bulunuyor. Bu konuda ise çok kararsızım. DLSS 3 destekli 4050 veya 4060 mı almak mantıklı? Yoksa bir önceki neslin en üst modellerinden birini almak mı mantıklı? YouTube'da izlediğim bir videoda bu bilgisayar çok yüksek FPS değerlerine ulaşıyor. Ancak 3070 Ti düşündürüyor.
3. AMD bilgisayar kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Yeniden AMD kullanmakta istiyorum açıkçası.

Bu bilgisayarı istememe sebeplerim:

1. Çok ağır. Adaptörü 280W imiş. Tabii ki 150W ekran kartı olan bilgisayar için anormal değil fakat üniversite öğrencisiyim, bu konuda çok rahat edemem gibi düşünüyorum.
2. Artılarında da belirttiğim gibi 3070 Ti düşündürüyor. 4060 mı bu mu bilmiyorum.

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...r-bilgisayar-nh-qkbey-004-32-pm-HBC0000604GVO

1. Acer Nitro 16 gerek sosyalde, gerek başka yerlerde çok övülüyor. İncelemelerini izlediğim kadarıyla bende çok beğendim. Hatta 45 bin bütçem olsa direk 4060 versiyonunu alacaktım.
2. Isınma sorunuyla ilgili hiçbir sorunu olmadığı söyleniyor. Galiba termal macun değil termal sıvı kullanılıyor gibi gördüm (teknolojinin adını tam bilmiyorum)
3. Üstündeki 4050 140W ve gerçekten güçlü.
4. 90w/hrs batarya ile geliyor. 2.9 kilo olmasının yanında büyük bataryası ve uzun batarya süresi ağırlığını göz ardı etmemi sağlıyor.
5. Linkteki model satıcı tarafından garanti kapsamı ile 2. RAM slotuna 16 GB RAM eklenmesi sonucu 2x16 olan model. Bu fiyatta bu da çok rahatlık sağlar diye düşünüyorum.
6. 7. nesil Ryzen 5 bulunuyor. Bu da çok hoşuma gidiyor.

Bu bilgisayarı istememe sebebim:

1. 30 - 31 bine bu modeli almak yerine 3 - 5 bin daha koyup attığım 3070 Ti'li Acer veya 4060'lı Lenovo alabilirim. Bu bilgisayarla ilgili düşündüğüm tek olumsuz durum bu. Yoksa zaten direkt alacağım.

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...vhzweLmpdpCde5uCfOQaAjd9EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

1. ASUS.
2. 140W 4060.
3. 7. nesil Ryzen 5 işlemci.
4. 90w/hrs batarya ve uzun batarya ömrü.

Bu bilgisayarı şu an sipariş geçmemek için tek sebebim:

1. Anormal derecede ışık sızması problemi var. Sosyal'de çok arkadaşımı gördüm. Gerçekten bunun çözümü yok mu? Ya da bu konu hakkında garantinin bir kapsamı var mı?

Öncelik sıram ASUS, Nitro 16, Nitro 5, LOQ. Ancak bu sıralamada hepsinin arasında yüzde 1'lik farklar vardır. Net olarak istediğim veya düşüncemin olduğu bir model yok.

Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
LOQ ghostinglere sahip. ASUS TUF'lar genellikle biraz sıcak çalışırlar. Ben Lenovo LOQ dışında hepsini önerebilirim. İşlemci ve ekran kartı hızı için ASUS TUF A15, ekran kartı için Nitro 5, kalite için de Nitro 16 öneririm.

LOQ al geç bizzat kendim kullanıyorum canavar gibi bir şey.

%45 NTSC bulaşılmamalı.

LOQ ghostinglere sahip ASUS TUF'lar genellikle biraz sıcak çalışırlar ben Nitro 16 öneririm.

%45 NTSC bulaşılmamalı.
Hocam TUF serisinin sıcak çalışması sorun değil, ışık sızması sorunuyla ilgili benim tek problemim.

LOQ al geç bizzat kendim kullanıyorum canavar gibi bir şey.
Bu seriyi mi kullanıyorsunuz hocam? 4060 i5 mi yani?

LOQ ghostinglere sahip ASUS TUF'lar genellikle biraz sıcak çalışırlar ben Nitro 16 öneririm.

%45 NTSC bulaşılmamalı.
%45 NTSC nedir hocam?

Hocam TUF serisinin sıcak çalışması sorun değil, ışık sızması sorunuyla ilgili benim tek problemim.

Bu seriyi mi kullanıyorsunuz hocam? 4060 i5 mi yani?

%45 NTSC nedir hocam?

Ve mesajımı düzenledim tekrar okursanız daha çok içiniz rahatlar.

Geri
Yukarı