30.000 - 40.000 TL'ye Gaming laptop önerisi

Bütçe
30.000 - 40.000 TL

pktsch0948

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle ramazan ayımız cümlemizin mübarek olsun. Forumda yeniyim ve laptoplar konusunda çok fazla bir tecrübem yok. Çevremdeki kişiler bu forumdan tavsiye alabileceğim konusunda öneride bulundular. Gerçekten forumu incelediğimde çok ayrıntılı ve faydalı buldum. :)

Uzatmadan konuya gelirsem 30.000 - 40.000 TL fiyat aralığında bir Gaming laptop almayı düşünüyorum. Şu anda bir araştırma sürecindeyim. Tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Dilerseniz 45.000 TL'yi geçmeyecek fiyatta bir laptop da önerebilirsiniz. Zaman zaman laptop fiyatları indirime girdiğinden bu avantajları da kovalamayı düşünüyorum.

Valorant ve CS:GO çok oynadığım rekabetçi oyunlar olduğu için soğutması iyi olan, kronik sorunları olmayan, uzun ömürlü ve yüksek performansla bu oyunları oynayabileceğim bir cihaz bakıyorum. Bunların dışında GTA V ve FIFA 22 gibi yüksek performans gerektiren oyunları da oynamayı düşünüyorum. İşlemci Intel Core i7, ekran kartı RTX 3060, RAM 1x16 GB ya da 2x8 GB (çift kanal olmazsa ileride bir sorun çıkarır mı o konuda bir bilgim yok), 512 GB SSD, 144 Hz ekran. Temel olarak düşündüğüm özellikler bu şekilde. Tabii ki bu belirttiğim fiyat aralıklarında bu özelliklerin üstünde bir cihaz varsa paylaşabilirsiniz.

Umarım detaylı bir şekilde bahsedebilmişimdir. Belirtmediğim eksik bir özellik var ise söyleyebilirsiniz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla bir yere götürme olayın yoksa, laptop yerine masaüstü bir sistem daha mantıklı olur.

140W 3060 + MUX Switch mevcut, F/P olarak öneririm.

Fazla bir yere götürme olayın yoksa, laptop yerine masaüstü bir sistem daha mantıklı olur.

140W 3060 + MUX Switch mevcut, F/P olarak öneririm.
Tabiki masaüstü sistem daha iyidir. Masaüstü sistemlerde çok fazla çeşitlilik olduğundan dolayı hangi sistem parçalarından en verimli en iyi performansı alabilirim pek bilmiyorum. Daha önce hiç bilgisayar toplamadığımdan tecrübesizim. Bir de sistem parçalarını aldıktan sonra testleri nasıl yapılmalı gibi şeyler var. Şu anda aradayım o konuda. Forumda masaüstü toplama ile alakalı faydalı konular varsa bildiğiniz paylaşırsanız sevinirim ayrıca. Düşünmüyor değilim. Bilgisayar toplama kategorisine de ayrı bir konu açarım büyük ihtimalle. Aşağıda eklediğim predator modelini inceledim. Fakat 1-2 sene sonra fanlarda rahatsız edici bir cızırdama yaptığı söyleniyor. Sizin bir düşünceniz var mı bu ürünle alakalı.

Acer Predator 12.Nesil Core i7 12700H-16Gb-1Tb Ssd-15.6inc-Rtx3070 8Gb-Freedos fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Tabiki masaüstü sistem daha iyidir. Masaüstü sistemlerde çok fazla çeşitlilik olduğundan dolayı hangi sistem parçalarından en verimli en iyi performansı alabilirim pek bilmiyorum. Daha önce hiç bilgisayar toplamadığımdan tecrübesizim. Bir de sistem parçalarını aldıktan sonra testleri nasıl yapılmalı gibi şeyler var. Şu anda aradayım o konuda. Forumda masaüstü toplama ile alakalı faydalı konular varsa bildiğiniz paylaşırsanız sevinirim ayrıca. Düşünmüyor değilim. Bilgisayar toplama kategorisine de ayrı bir konu açarım büyük ihtimalle. Aşağıda eklediğim predator modelini inceledim. Fakat 1-2 sene sonra fanlarda rahatsız edici bir cızırdama yaptığı söyleniyor. Sizin bir düşünceniz var mı bu ürünle alakalı.

Acer Predator 12.Nesil Core i7 12700H-16Gb-1Tb Ssd-15.6inc-Rtx3070 8Gb-Freedos fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Acer Nitro 5 AN515-58 NH.QFSEY.002 i7-12700H 16 GB 512 GB SSD RTX3070Ti 15.6" Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri
İlla Acer alacaksan 5 bin tl daha az para ver 3070 ti al 150 W .

Acer modeli gayet iyi gözüküyor. Ram galiba tek kanal 16 gb. İkinci bir ram de alınırsa daha performanslı olur gibi gözüküyor. Hp markası pek tanımadığım bir marka. Bu önerdiğiniz modellerin bir sorunu var mıdır? İlk araştırmalarımda asus, lenovo gibi bilindik markalara bakıyordum genelde. Aralarında çok fark yaratacak özellikleri var mıdır?

Lenovo Legion serisi ve ASUS ROG serisi.

Şu an 1 yıldır Lenovo Legion Slim 7 kullanıyorum bayağı memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı