₺30.000 iş ve oyun için toplama sistem önerisi

Bütçe
₺30.000

Waznx

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba,
Başlıkta belirttiğim üzere bütçem ₺30.000. Hem iş hem oyun odaklı ve uzun süre idare edecek bir sistem toplamak istiyorum. Yazılım ile uğraşıyorum mobil, masaüstü uygulama üzerine lakin daha çok Web Sitesi işlemleri gerçekleştiriyorum. Hazır sistemlere pek güvenemedim direkt almaya çünkü kimisinin işlemci iyiyken, ekran kartı kötü ya da diğer parçaları. Bu yüzden bilgili arkadaşlardan hazır ya da toplama fark etmeksizin önerilerinizi bekliyorum.

Monitör ihtiyacım bulunmuyor, sadece kasa olacak. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım için depolama hızı ve bellek iş görüyor, ona göre sistem önermeye çalışacağım size.

Belleği 32GB yapıp, SSD’yi 1TB yapıp ardından işlemciyi i7-12700F yaparsanız yazılım ve oyun için gayet hoş bir sistem olur.

@Waznx

Son düzenleme:
Yoğunluktan detaylı bakamamıştım kusura bakmayın, sistem güzele benziyor en azından anladığım kadarıyla diyeyim. Teşekkürler ilginiz için, AMD işlemcili önerebileceğizi bir sistem var mıdır peki?

Yardımlarınız için çok teşekkürler Ryzen 5600X, 32GB Ram, TUF Gaming anakart ve sıvı soğutma değişimlerini yapıp 31.000₺ bandında satın alacağım gibi görünüyor.

Ek olarak gencergaming üzerinde herhangi bir alışverişim olmadı güvenilir midir acaba ya da sizler alıp memnun kaldınız mı?

Yardımlarınız için çok teşekkürler Ryzen 5600X, 32GB Ram, TUF Gaming anakart ve sıvı soğutma değişimlerini yapıp 31.000₺ bandında satın alacağım gibi görünüyor.

Ek olarak gencergaming üzerinde herhangi bir alışverişim olmadı güvenilir midir acaba ya da sizler alıp memnun kaldınız mı?
güvenilir hocam sadece kargo gecikebiliyor stok durumu veya yoğunluktan dolayı şimdiden hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı