30.000₺ sistem toplama

Bütçe
30000
Bir şekil inandırmalı o zaman, canı sıkıldıkça troll konu açan gırla var forumda maalesef. Bu tepkiyi sadece ben değil forumun büyük çoğunluğu veriyor. Şu an mesela Neşeli Enginar, Geistdertechnik, Saboteur veya Melissa gibi kullanıcılar bu konuyu açsa hiç kimse troll demez ama biraz araştırsan böyle ilk mesajında 30000 gibi rakamlarla sistem toplaması isteyen başka da konu açmayan yüzlerce üye görürsün. Hatta bir tanesinde adam o paraya FX 9590 istiyordu.

Adam inandırsın, senden daha iyi öneri yaparız merak etme. En azından 9400F önermeyiz o bile yeter.
Sadece sizden bahsetmedim o mesajı yazarken. Ancak fazla ön yargılısınız gibi geldi bana. Mesela benim 30.000 TL'm olsa ve bununla bir bilgisayar toplayacak olsam. Burada hesap açar, konu açıp yardım isterim.

Arkadaşlar, inanıp inanmamak sizin elinizde ben 5-6 ay sonra sistemi sipariş edeceğim ve şimdiden araştırmalara başladım taksit ile almayı düşünüyorum bir şeyi kanıtlamak yerine buraya yazıyorum villamız bulunuyor ve aylık olarak 15 bin ₺ ordan alıyoruz ancak 5 yıllık kirasını toplu aldığımızdan 5-6 ay sonra bu kira kontraktı yenilenecek ve verilmeye tekrar başlayacak bu yüzden bir daha böyle konuları açmazsanız sevinirim.

Başka bir forumdan geliyorum, herkes "Saçmalama 30 bin TL'ye sistem toplayacaksan psikoloğa görün." gibi cevaplarda bulundu ve sistem ile ilgili öneri vermedi ve bana gelen özel mesajla teknopat sitesinden sormamı istediler daha verimli olacağını düşündükleri için ve bende uygun gördüğümden buraya yazdım yardım etmek isteyenlere şimdiden teşekkürler cidden yardıma ihtiyacım var ilk defa bir sistem toplayacağım.
Ekstra olarak, lütfen sadece donanım önerisi yapın neler ekleyip neler çıkarabilirim bunları tartışalım gidipte para konusuyla ilgili alıntılayıp arkadaşa linç uygulamayın yardım etmek isteyen herkes edebilir, etmek istemeyende etmesin kimseyi zorla yardım ettirtecek değiliz ya? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, inanıp inanmamak sizin elinizde ben 5-6 ay sonra sistemi sipariş edeceğim ve şimdiden araştırmalara başladım taksit ile almayı düşünüyorum bir şeyi kanıtlamak yerine buraya yazıyorum villamız bulunuyor ve aylık olarak 15 bin ₺ ordan alıyoruz ancak 5 yıllık kirasını toplu aldığımızdan 5-6 ay sonra bu kira kontraktı yenilenecek ve verilmeye tekrar başlayacak bu yüzden bir daha böyle konuları açmazsanız sevinirim.

Başka bir forumdan geliyorum, herkes "Saçmalama 30 bin TL'ye sistem toplayacaksan psikoloğa görün." gibi cevaplarda bulundu ve sistem ile ilgili öneri vermedi ve bana gelen özel mesajla teknopat sitesinden sormamı istediler daha verimli olacağını düşündükleri için ve bende uygun gördüğümden buraya yazdım yardım etmek isteyenlere şimdiden teşekkürler cidden yardıma ihtiyacım var ilk defa bir sistem toplayacağım.
Hocam 30000 tl ile 3080-3090 lı bir sistem toplamak daha mantıklı.Ve eğer zamanınız varsa.İncehesap’ın cuma indirimlerini 2-3 ay takip etmek size nerden baksanız 3-4k para tasarruf ettirir.Amd’nin yeni nesil işlemcileri çıkacak yakında, render falan yapacaksanız onlara göz atmanızı öneririm.

@Goddew %100 inandım denemez ancak yine de bir şeyler topladım.
R9 3950X
MEG X570 ACE
Hyperx Fury RGB 16GB 3200MHz (2 adet)
Toshiba N300 4TB 7200RPM HDD
Team Cardea 1TB M.2 SSD
Corsair iCUE 465X
Corsair TX850M PSU
Noctua NH-D15
Bunlar yaklaşık 18500-19000 gibi tutuyor. Kalan parayla da 3080 alsan 9-10 da o tutar, sistemin tamamlanır.
Tavsiyem 3000 serisini bekleyin, bütçenize çok rahat bir 3090 sığar.
Sadece 3090 20000 liraya yakın olacak, sistem dengesiz olur.

Sadece sizden bahsetmedim o mesajı yazarken. Ancak fazla ön yargılısınız gibi geldi bana. Mesela benim 30.000 TL'm olsa ve bununla bir bilgisayar toplayacak olsam. Burada hesap açar, konu açıp yardım isterim.
Doğru diyorsun ben de öyle yapardım da işte 10 yaşındaki troll veletler yüzünden refleks olmuş :D.
Bu inandırıcı, diğerleri 40-50K bütçe sorup GT 730 koyanlar var.
Sen ne cüretle GT 730'a laf edersin! Kendisi ekran kartı tarihinin en iyi kartıdır, piyasadan örnek ver yiyorsa onun gibi güçlü ve 4GB olan? Aklını başına al bak 4GB diyorum, her yiğidin harcı değildir öyle. (!)
Edit: Ünlem koyayım da ciddi anlayan çıkar şimdi :D.

6 ay sonra alacağınız bir sistemin detaylı araştırmasını şimdiden yapmak pek mantıklı değil. 6 ay sonra kur ne olacak, yeni donanımlar ne gelecek belli değil. Almanıza yakın bir zaman açarsanız daha iyi olacaktır çünkü şimdi yapılacak bütün öneriler 6 ay sonra çöp olabilir.

Geri
Yukarı