30.000 TL Araba Tavsiyesi

Peugeot 106 modeli nasıldır peki? Görünüş itibariyle biraz hoşuma gitti fakat çok sorunlu diyorlar.

1 yıl önce araç almadığıma o kadar pişmanım ki zaten. Şu fiyatlara baktıkça üzülüyorum. Benim şu an kullandığım Fiat Uno aracına bakıyorum 20-25 bin diyorlar şaka gibi cidden.

Peugeot'un eski modellerini kimse sevmiyor nedense.

10 Ay önce atılmış Fiat Panda Reklamında 79 Bin TL yazdığını gördüm şimdi o paraya doğru düzgün 2. El Otomatik araba yok. Bu arada bir çok kişi düzenleme geleceğini söylüyor tabi bu kesin değil umarım gelir düzenleme.

Aslında hayalimdeki aracı söylediniz ama biraz araştırma yaptığımda ciddi bir masraf çıkarabilmiş diyorlar. Bende zaten artık sanayiye gitmekten bıkmışım.
Araç alırken şunu sakın unutmayın. Şu an ucuz olup eskiden pahalı olan arabalar, pahalı araba olmak için tasarlanmış ve üretilmiş arabalar. Haliyle onları yürür halde tutmak için daha fazla para harcamanız gerekebilir. Ayrıca 106 konusunda şunu söyleyebilirim, çılgınca modifiye edilmemiş, düzgün, bakımları çok ihmal edilmemiş bir 106'nın masraflı olması için hiçbir sebep yok. 106 demişken, 306'lara hiç baktınız mı acaba ?

Araç alırken şunu sakın unutmayın. Şu an ucuz olup eskiden pahalı olan arabalar, pahalı araba olmak için tasarlanmış ve üretilmiş arabalar. Haliyle onları yürür halde tutmak için daha fazla para harcamanız gerekebilir. Ayrıca 106 konusunda şunu söyleyebilirim, çılgınca modifiye edilmemiş, düzgün, bakımları çok ihmal edilmemiş bir 106'nın masraflı olması için hiçbir sebep yok. 106 demişken, 306'lara hiç baktınız mı acaba ?
Yorumunuz için teşekkür ederim evet haklısınız. 306 modellerini de baktım evet ama tam olarak bilgim yok araç hakkında. Peki Honda Civic modelleri nasıldır acaba?

Şöyle birkaç Civic örneği attım.

Yorumunuz için teşekkür ederim evet haklısınız. 306 modellerini de baktım evet ama tam olarak bilgim yok araç hakkında. Peki Honda Civic modelleri nasıldır acaba?

Şöyle birkaç Civic örneği attım.
Civicler için de aynı şey geçerlidir aşağı yukarı. Saçma sapan modifikasyonlar yapılmamışsa sorunsuz araçlardır. Bazı Honda otomatik şanzımanları sorunlu olabiliyor, o yüzden alırken vites geçişleri vuruntulu mu yoksa pürüssüz mü kontrol etmekte ve aldıktan sonra şanzıman yağı değişimi yaptırmakta fayda var. Bir de bu yaşta bir araba alırken dikkat etmeniz gereken bir konu, aracı almadan önce bakarken altına ve çamurluk kenarlarına, bagaj kapağının kenarlarına vs bakın ve ciddi bir pas veya çürüme sorunu var mı diye kontrol edin.

Eski model temiz araç bulmak zor fakat oynanmamış japon bulabilirseniz, dediğiniz gibi sanayiden uzak keyifli olabilir. Temiz Honda EG kasa HB ya da CRX veya toyota corolla olabilir. Efsane kasa sahibiyim düşünürseniz sorularınızı cevaplayabilirim.

Eski model temiz araç bulmak zor fakat oynanmamış japon bulabilirseniz, dediğiniz gibi sanayiden uzak keyifli olabilir. Temiz Honda EG kasa HB ya da CRX veya toyota corolla olabilir. Efsane kasa sahibiyim düşünürseniz sorularınızı cevaplayabilirim.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Efsane kasalar çok hoşuma gitse de biraz baktığım zaman bu bütçeye temiz efsane kasa bulamadım. Mecbur 93-94 model EG ve HB kasalarına bakıyorum şimdilik. EG ve HB kasalar hakkında bilginiz var mı? Özellikle bu araçların yani EG, HB ve efsane kasaların genel kronik problemleri var mı? Bakımları masraflı mı?

Yorumunuz için teşekkür ederim. Efsane kasalar çok hoşuma gitse de biraz baktığım zaman bu bütçeye temiz efsane kasa bulamadım. Mecbur 93-94 model EG ve HB kasalarına bakıyorum şimdilik. EG ve HB kasalar hakkında bilginiz var mı? Özellikle bu araçların yani EG, HB ve efsane kasaların genel kronik problemleri var mı? Bakımları masraflı mı?
EG kasalar hakkında pek bilgim yok açıkçası yılına göre duruşunu kaybetmediği ve halen piyasada sağlam durduğu için önerdim. Efsane kasa zamanında sıfır alınmış o günden beridir bizde, bakım masrafları olarak uygun diyebilirim. zamanında yağ, filtre, kayış değişimleri yaptırdık hep. 225 bin kilometre yaptık hiç bir sorun çıkartmadı bu zamana kadar, tek değiştirdiğimiz gacır gucur ses yapmaya başladığı için amortisör takımları oldu, ömürleri dolmuş. 😁 Fakat belirtmem de fayda var araba hep benzinde kullanıldı LPG yok. Piyasada bildiğiniz üzere LPG'siz araç bulmak biraz zor ve LPG ne gibi masraflar çıkarıyor, masraf çıkarıyor mu bir şey diyemem. benzin de 100km tüketimi 7-8,5LT kullanıma göre değişiyor. LPG konusunda bilginiz var ise tüketim bilgisi verebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı