30.000 TL monitör dahil sistem önerisi

BraveVR

Kilopat
Herkese selam. Zorlayarak 30 bin TL civarında bir sistem toplamak istiyorum.
Bunun için İtopya ve Sinerji'den iki sistem buldum lakin kararsızım.

Sistemler şu şekilde:

Alacağım sisteme monitör de dahil olsun istiyorum. Her iki sistemde de HDD yok ona daha sonradan bir ekleme yapabilirim acelesi yok.
Oynayacağım oyunlar RDR, GoW, Starfield, Cyberpunk benzeri oyunlar.

Monitör olarak da bütçem kısıtlı olduğu için şunları düşündüm:

Aralık ayındaki indirimler bitmeden almak istiyorum.
Şimdiden cevaplarınızı bekliyor, teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız sistemi bilmiyorum ama baktığınız monitörler iyi değil. Hele Gameon falan çöpün çöpü. Monitöre ne kadar bütçe ayırabiliyorsunuz? Ucuzundan F/P ürün soruyorsan öneri yaparım.
MSI G2422 Monitör 4K üstü için idealdir. Sevdiğimiz bir model.
4K altına ise Philips Evnia 24M1N3200ZS/00 Monitör bunu öneririm.

Bunlar gayet iyidir.

Benim önerim de o sistem hocam aslında.
Kasa tarafında aşırı vade farkı binmese taksitle 4070-7500F sistem önerecektim.
Bu arada Philips olan monitörün Teknosa'da peşin fiyatına 3 taksit şeklinde ayarlandığını gördüm. Eğer ki 3 taksit şeklinde almak isterseniz sistem için biraz daha bütçe ekleyip: SUNRISE-4070 / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR geçiş yapılabilir.
4070 çok daha güçlü bir ekran kartı 4060 Ti 8 GB'a göre.
Hahaha atan arkadaşın bunun sebebini yazmasını istiyorum.
Eğer ki dediğim gibi peşin fiyatına 3 taksitle Philips monitörü alacaksa elindeki net 30000TL bütçeden toplam kalacak olan yaklaşık 28000TL olacak. Bunun üzerine 5000TL daha ekleyip 4070 almasının ardında nasıl bir saçmalık olabilir?

Alacağınız sistemi bilmiyorum ama baktığınız monitörler iyi değil. Hele gameon falan çöpün çöpü. Monitöre ne kadar bütçe ayırabiliyorsunuz? Ucuzundan F/P ürün soruyorsan öneri yaparım.
MSI G2422 Monitör 4K üstü için idealdir. Sevdiğimiz bir model.
4K altına ise Philips Evnia 24M1N3200ZS/00 Monitör bunu öneririm.

Monitör için ayırabileceğim bütçe maksimum 4-5 bin civarı.
Ayrıca önerdiğiniz monitörler benim için şu an yeterli görünüyor ileride yükseltme yapabilirim tabii ki.

Monitör için ayırabileceğim bütçe maksimum 4-5 bin civarı.
Ayrıca önerdiğiniz monitörler benim için şu an yeterli görünüyor ileride yükseltme yapabilirim tabii ki.

Amazon Prime kullanıyorsan AOC'da öneririm. 5K'ya kadar çıkabiliyorsan listende kalsın.

Benim önerim de o sistem hocam aslında.
Kasa tarafında aşırı vade farkı binmese taksitle 4070-7500F sistem önerecektim.
Bu arada Philips olan monitörün Teknosa'da peşin fiyatına 3 taksit şeklinde ayarlandığını gördüm. Eğer ki 3 taksit şeklinde almak isterseniz sistem için biraz daha bütçe ekleyip: SUNRISE-4070 / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR geçiş yapılabilir.
4070 çok daha güçlü bir ekran kartı 4060 Ti 8 GB'a göre.
Hahaha atan arkadaşın bunun sebebini yazmasını istiyorum.
Eğer ki dediğim gibi peşin fiyatına 3 taksitle Philips monitörü alacaksa elindeki net 30000TL bütçeden toplam kalacak olan yaklaşık 28000TL olacak. Bunun üzerine 5000TL daha ekleyip 4070 almasının ardında nasıl bir saçmalık olabilir?

Önerebileceğiniz 4070-7500F sistem bu fiyat bandında ise bütçemi ite kaka 4070'li sisteme yükseltebilirim ve onu alabilirim.
Monitörü de önümüzde ki Ay'a bırakırım.

Amazon Prime kullanıyorsan AOC'da öneririm. 5K'ya kadar çıkabiliyorsan listende kalsın.

Maalesef hocam Amazon Prime kullanmıyorum ama önerdiğiniz monitörlerden birisini alabilirim.

Önerebileceğiniz 4070-7500F sistem bu fiyat bandında ise bütçemi ite kaka 4070'li sisteme yükseltebilirim ve onu alabilirim.
Monitörü de önümüzde ki Ay'a bırakırım.

Maalesef hocam Amazon Prime kullanmıyorum ama önerdiğiniz monitörlerden birisini alabilirim.

Şimdi hocam demek istediğim şu: 4070-7500F sistem 4060 Ti'a göre çok daha güçlü olmasından ötürü benim önerim o olur ama monitör dahil dediğiniz için bütçenizi monitörle beraber çok aşıyor.
Fakat monitörü sonraki aya bırakacaksanız dediğim sisteme çıkabilirsiniz.
Eğer ki Philips monitörü alacaksanız peşin fiyatına 3 taksit imkanı var bazı kartlara.
O şekilde de bütçenizi biraz rahatlatmış olursunuz ama bu rahatlatma için özellikleri bir tık daha kötü bir monitörü almanızı önermem.

Şimdi hocam demek istediğim şu: 4070-7500F sistem 4060 Ti'a göre çok daha güçlü olmasından ötürü benim önerim o olur ama monitör dahil dediğiniz için bütçenizi monitörle beraber çok aşıyor.
Fakat monitörü sonraki aya bırakacaksanız dediğim sisteme çıkabilirsiniz.
Eğer ki Philips monitörü alacaksanız peşin fiyatına 3 taksit imkanı var bazı kartlara.
O şekilde de bütçenizi biraz rahatlatmış olursunuz ama bu rahatlatma için özellikleri bir tık daha kötü bir monitörü almanızı önermem.

Tamam hocam 4070 sistem ve saint lucia hocamın önerdiği monitörlerden birisini de alıp bu işi bitiriyorum o halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı