30.000 TL oyun ve iş için laptop önerisi

Siz yine iyi söylemişsiniz bence. Eğer oyun için düşünülüyorsa. 3060 giriş, 3070 orta, 3080 üst seviye. 50serisi kartlar oyun da oynatabilen kartlardır. Oyun kartı değil. Günümüzde performansları bir hayli arttı evet ama asıl segmentleri budur.

Gigabyte bilmiyorum. Ama atılan omeni kullanıyorum. İşlemcisi ve ekran kartı max-p. Bu nedenle çok iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Kronik bazı sıkıntıları var, onlar için bir konu açılmıştı çok da uzun konuşulmadı zaten oraya bakabilirsiniz.

Gigabyte ile ilgili bu siteyi buldum. Sitede adaptörün 230W gücünde olduğu belirtilmiş. Omen'de ise 330W adaptör var. 3080 bile olsa 230W adaptörle besleniyor. Öteki tarafta 330W ile beslenen 3070 var. Ben performans olarak omen'in daha fazla vereceğini düşünüyorum. Bu konular hakkında aşırı bilgili değilim ama bir bilgisayarı 330W beslerken ötekini 230W besliyor. Muhtemelen 330W ile beslenen bilgisayar daha güçlüdür. Konuya daha hakim olan varsa aydınlatırsa çok iyi olur.
Tabii ki 330W olan adaptör aşırı büyük. :) Hani ben çok taşıyacağım bilgisayarı benim için taşınılabilirlik önemli diyorsanız bunu da hesaba katın.

Yeni konular

Geri
Yukarı