30.000 TL sistem önerisi

Bütçe
30000
Merhaba, laptopumu satıp yerine masaüstü bir bilgisayar dizmek istiyorum. Bu sebeple bir sistem beğendim İncehesap'tan ancak sizlere de danışmak istedim yorumlarınızı merak ediyorum buna ek olarak da i3-13100F ile i5-12400F arasında kaldım. Sistem oyun odaklı olacak bu sebeple arasındaki fiyat farkında değer mi bilemedim, izlediğim testlerde 2-3 FPS fark ediyordu bu konuda da yorumlarınızı merak ediyorum.
Uygun fiyatlı olanlar görmüştüm bi bakayım daha öncede birisine bulmuştum yani.

Tamamdır. Attığım kasayı alabilirsin. Ama 700 800 liralık hava soğutma gerek işlemciye. Birkaç ay götürür seni ama. O kasa çok kalmaz ama. Sen laptopunu satacaksın falan.
Sitedeki soğutucularda "Thermalright Assassin X 120 Refined" böyle bir soğutucu gördüm bu yeterli olur mu acaba? Bir de yeni nesil anakartlara tam hakim değil 4 sene sonra tekrar masaüstüne geçiyorum bu sebeple bunlarda yerleşik bt oluyor mu yoksa aparat almak lazım mı?

Sitedeki soğutucularda "Thermalright Assassin X 120 Refined" böyle bir soğutucu gördüm bu yeterli olur mu acaba? Bir de yeni nesil anakartlara tam hakim değil 4 sene sonra tekrar masaüstüne geçiyorum bu sebeple bunlarda yerleşik bt oluyor mu yoksa aparat almak lazım mı?
Evet yeterli. Bütçe yeterse en ucuz soğutmayı ekle. Son sorduğun soruyu anlamadım. Ama sorun yok güzel sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı