30.000 TL'ye kadar 2K oyun için sistem önerisi

deniz111

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

2K 165Hz bir monitör alacağım, bunun hakkını verebilmek için oyunları iyi seviyede oynayabileceğim bir de kasa toplamak istiyorum. Hazır sistem olursa aslında benim için daha rahat olur. En fazla 25-30k civarı bir bütçe ile bu seviyede uzun ömürlü bir sistem toplanabilir mi? Çoğunlukla iş, film ve oyun için kullanacağım.

Monitör olarakta bunu almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam 4070 çok sağlam bir kart tam 2k kartı bunu alın ya da bunu farketmez aynı

7900XT ile toplanabilir
Bütçe 31-32K olmaz mı?
Ayrıca alacağınız monitörü de söyleyin yorumlayalım :D
7900xt çok güzel bir kart 21000 tl bunun işlemcisi iyi olsun ki darboğaz gibi sorunlar olmasın 7000 tl para bitti kanka dalga geçme lütfen insanlarla

31k burası.

Hocam ekledikçe ekliyorum bütçeyi aslında daha düşük bir fiyata toplayacaktım ama maksimum 30k düşünüyorum ama çok fark olacak ise performansta olabilir.

Monitör bunu almayı düşünüyorum.

Monitör boyutu çok önemli değilse bunu alabilirsiniz çok fark yok aralarında.

31k burası.

Artmıyorsa bütçe bazı parçalar düşürülebilir.

Hocam 4070 çok sağlam bir kart tam 2K kartı bunu alın ya da bunu fark etmez aynı.

7900XT çok güzel bir kart 21000 TL bunun işlemcisi iyi olsun ki darboğaz gibi sorunlar olmasın 7000 TL para bitti kanka dalga geçme lütfen insanlarla.

Seni dikkate bile almayacağım.

Son düzenleme:
7900XT ile toplanabilir
Bütçe 31-32K olmaz mı?
Ayrıca alacağınız monitörü de söyleyin yorumlayalım :D
hocam ekledikçe ekliyorum bütçeyi aslında daha düşük bir fiyata toplayacaktım ama maks 30k düşünüyorum ama çok fark olacak ise performansta olabilir.

Monitör bunu almayı düşünüyorum

Hocam 4070 çok sağlam bir kart tam 2k kartı bunu alın ya da bunu farketmez aynı

7900xt çok güzel bir kart 21000 tl bunun işlemcisi iyi olsun ki darboğaz gibi sorunlar olmasın 7000 tl para bitti kanka dalga geçme lütfen insanlarla
hocam selamlar bende tam epic-4070 sistemine bakıyordum nasıl diye :D , 3070-3070ti-rx 6700 e göre 4070 fark edilir derecede iyi midir ? Mesela aşağıdaki gibi fiyat olarak daha uygun sistemler var fakat 4070li sistemi almak bu fiyat farkına değer mi sizce ?

Yukarıdaki toplama sistem çok daha mantıklı. 3070 sistemin 1K ucuzuna 6750 XT sistem var.

hocam ekledikçe ekliyorum bütçeyi aslında daha düşük bir fiyata toplayacaktım ama maks 30k düşünüyorum ama çok fark olacak ise performansta olabilir.

Monitör bunu almayı düşünüyorum

hocam selamlar bende tam epic-4070 sistemine bakıyordum nasıl diye :D , 3070-3070ti-rx 6700 e göre 4070 fark edilir derecede iyi midir ? Mesela aşağıdaki gibi fiyat olarak daha uygun sistemler var fakat 4070li sistemi almak bu fiyat farkına değer mi sizce ?

Hocam fark edilmeyi bırakın ağlatır yani arada fark yok dağ var
4070 DLSS 3.0 ile 3090 a denk olabiliyor
Saf güçte 3080 e eşit

Dediğiniz 6700xt gibi kartlar 3070 i zor geçiyor

Kesinlikle paranız varsa 4070 alın çok büyük tavsiye yeni nesil bir kart yeni çıktı.
Diğerleri 2 3 yıllık.
DLSS 3.0 yok.

Ve en önemlisi kart AMD'nin değil.
Kabul edelim AMD tam bir fp.
Fakat NVIDIA Broadcast gibi uygulamaları yok bu yüzden NVIDIA çok daha iyi emin olabilirsiniz.
O sistemin AMD tarafındaki dengi 6900 falan.
6800 toplamaya çalışsanız 32000 tutar siz hesap edin artık.
Tam bir F/P yani basın geçin durmadan.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı