30.000 TL'ye kadar edit yapmak için laptop önerisi

Windows tarafında atılan ThinkBook fena değil fakat paneli %45 NTSC, panelinden ve kaliteden dolayı Matebook'ta bir seçenek olabilir.
Paneli gözden kaçırmışım maalesef. Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Matebook ben de gördüm ama tam bütçe içinde atayım dedim :D

@Senyör Kesada
Herhangi bir karar verdiğim yok.
Attığım cihaz en makulü diyerek karar veren siz değil misiniz?

@Artoria Pendragon hocam. Benim karıştırdığım yok ve siz de soruya cevap vermekten çekinmişsiniz.
Yukarıdaki iki cihaz arasından ben olsam Nitro 5 i değil Thinkbook'u alırdım derseniz tamamdır.

@Senyör Kesada
Herhangi bir karar verdiğim yok.
Attığım cihaz en makulü diyerek karar veren siz değil misiniz?

@Artoria Pendragon hocam. Benim karıştırdığım yok ve siz de soruya cevap vermekten çekinmişsiniz.
Yukarıdaki iki cihaz arasından ben olsam Nitro 5'i değil ThinkBook'u alırdım derseniz tamamdır.

Soruya cevap vermekten çekindim çünkü ortada kesin bir bilgi yok. Eğer karıştırmıyorsanız da verdiğiniz bilgi yanlış onu belirteyim.

Benim eklediğim laptop ise RTX 4050 + MUX + 165 Hz ekran 3ms. 15,6 inch.

MUX yok, 144 Hz 25 ms bir panele sahip o model. Nitro 5 demeyelim, Nitro 5 ile V15 arasında bayağı fark var. Ben V15'i seçenek olarak görmüyorum.

Nitro 16 modeli ile karıştırdınız muhtemelen fakat attığınız V15 modeli konuda anlattığım gibi çok kötü bir model. Edit derken bunu biraz açmak lazım, kullanılan programları GPU'ya ihtiyaç duyuyor mu, duymuyorsa programlar Mac'e uygunsa Mac daha iyi bir tercih olur mesela.

Windows tarafında atılan ThinkBook fena değil fakat paneli %45 NTSC, panelinden ve kaliteden dolayı Matebook'ta bir seçenek olabilir.

Hocam tekrardan merhaba.Bu 2 matebook nasıldır sizce birde ikisinin arasında ciddi fark var ve gördüğüm kadarıyla terk fark işlemci sanırım.Ne düşünüyosunuz?

Soruya cevap vermekten çekindim çünkü ortada kesin bir bilgi yok. Eğer karıştırmıyorsanız da verdiğiniz bilgi yanlış onu belirteyim.

MUX yok, 144 Hz 25 ms bir panele sahip o model. Nitro 5 demeyelim, Nitro 5 ile V15 arasında bayağı fark var. Ben V15'i seçenek olarak görmüyorum.
Öncelikle panel hakkındaki bilgiyi düzelttiğiniz için teşekkürler.... Daha dikkatli olmalıyım.

Sonuç ne olursa olsun Video Edit işi yapılacak ise
30.000 TL ===> İ7 13X iris xe Thinkbook
25.500 TL ===> İ5 13X RTX 4050 Acer Nitro
İkisi arasından Thinkbook nasıl makul olacak bilemedim. :)

Öncelikle panel hakkındaki bilgiyi düzelttiğiniz için teşekkürler.... Daha dikkatli olmalıyım.

Sonuç ne olursa olsun Video Edit işi yapılacak ise
30.000 TL ===> İ7 13X iris xe Thinkbook
25.500 TL ===> İ5 13X RTX 4050 Acer Nitro
İkisi arasından Thinkbook nasıl makul olacak bilemedim. :)
V15 kasa Acer cihazın kasası ve paneli kötü, işlemcisi ve pil ömrü daha düşük. Ekran kartı yerine edit gibi işlemlerde işlemciye öncelik verilir. Hocamızın attığı cihazda da ekran kartı yok. Oyun odaklı kullanılmaycak. Kullanılcak olsa bile alınması gereken cihazın Aspire kasasından farksız V15 yerine attığım Nitro 5 olduğunu belirttim.

Geri
Yukarı