30.000 TL'ye NVIDIA sistem önerisi

MSI PRO B650-P Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
En uygun fiyatlı olanı bu, DDR5 anakartlar maalesef pahalı.
Deepcool 240 mm sıvı soğutucu yeterli olur.
Peki kasa olarak ne önerirsin ek psu almaya gerek var mı bütçem dedigim gibi 30k ekran kartı seçimimde net değil

MSI PRO B650-P Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
En uygun fiyatlı olanı bu, DDR5 anakartlar maalesef pahalı.
Deepcool 240 mm sıvı soğutucu yeterli olur.
bide anakartları bilmediğimden soruyorum kasa toplama sihirbazlarında genellikle mATX anakartlar gösteriyor bu modelde uyumlu olur değil mi

Son düzenleme:
Peki Ryzen 5 7600.
Ucuz markalardan birinden 3070.
DDR5 8x2 devamı kafaya göre toplanır mı?

Hocam bu bütçeye 4070 DDR4 alınır ama illa DDR5 şart ise 8 GB VRAM'den uzak durun ekran kartı hariç DDR5 parçaları alıp 2.el 15 bine temiz 24 GB 3090 alınır ve sizi uzun yıllar götürür eğer sıfır şart ise 6800XT sistem almanızı öneririm ya da Gaming günde 6800 7600 sistem 27kya alınır.

Hocam bu bütçeye 4070 DDR4 alınır ama illa DDR5 şart ise 8 GB VRAM'den uzak durun ekran kartı hariç DDR5 parçaları alıp 2.el 15 bine temiz 24 GB 3090 alınır ve sizi uzun yıllar götürür eğer sıfır şart ise 6800XT sistem almanızı öneririm ya da Gaming günde 6800 7600 sistem 27kya alınır.
Valla çok bilmiyorum ama 4070le darboğaz yaşanmıyorsa iyi olur öyle olması amd ekran kartları aslında güzel ama nvidianın uygulamalarından dolayı nvidia istiyorum

Peki kasa olarak ne önerirsin ek psu almaya gerek var mı bütçem dedigim gibi 30k ekran kartı seçimimde net değil

bide anakartları bilmediğimden soruyorum kasa toplama sihirbazlarında genellikle mATX anakartlar gösteriyor bu modelde uyumlu olur değil mi
M-Atx anakartlar daha ucuz o yüzden kullanılıyor. Kasanın çok büyük önemi yok, hava akışı güzel olsun yeterli. ATX anakartlar sığıyorsa ve radyatör desteği varsa istediğin kasayı alabilirsin.
AMD ekran kartları daha fazla VRAM veriyor ama FSR henüz DLSS seviyesine ulaşamadı. 4070 toplamak için diğer birimlerden çok kısmak gerekiyor çünkü en ucuz 4070 17 k.

Vallahi çok bilmiyorum ama 4070le darboğaz yaşanmıyorsa iyi olur öyle olması AMD ekran kartları aslında güzel ama NVIDIA'nın uygulamalarından dolayı NVIDIA istiyorum

AMD;
Intel;

AMD;
Intel;
Teşekkürler ama tekrar düşündümde 4070 fazla değil mi 5600 a bide bilmediğimden soruyorum Am5 Ddr4 Anakart yok mu

M-Atx anakartlar daha ucuz o yüzden kullanılıyor. Kasanın çok büyük önemi yok, hava akışı güzel olsun yeterli. ATX anakartlar sığıyorsa ve radyatör desteği varsa istediğin kasayı alabilirsin.
AMD ekran kartları daha fazla VRAM veriyor ama FSR henüz DLSS seviyesine ulaşamadı. 4070 toplamak için diğer birimlerden çok kısmak gerekiyor çünkü en ucuz 4070 17 k.
Hocam peki örnek kasa gösterir misiniz
psulu olursa güzel olur masraf çıkmasın bide ben seçersem uyumluluğu olmayan falan seçerim iş çıkar marka kalitesinide pek bilmiyorum

Son düzenleme:
Teşekkürler ama tekrar düşündümde 4070 fazla değil mi 5600'a bir de bilmediğimden soruyorum AM5 DDR4 anakart yok mu?

AM5 DDR4 anakart mümkün değil AM5 anakarta DDR5 RAM takmak zorundasın ve evet 4070 Ryzen 5 5600e fazla ama 4070 için değer 1080P'de biraz darboğaz yapar ama rahatsız edecek kadar değil.
Sanal çözünürlük ile darboğazıda çözebilirsin.

AM5 DDR4 anakart mümkün değil AM5 anakarta DDR5 RAM takmak zorundasın ve evet 4070 Ryzen 5 5600e fazla ama 4070 için değer 1080P'de biraz darboğaz yapar ama rahatsız edecek kadar değil.
Sanal çözünürlük ile darboğazıda çözebilirsin.
Hocam ilerisi için çok masraf diye düşünüyorum bana mantıklı gelen 7600x rx6700xt şuana kadar

Geri
Yukarı