30-40 bin TL sistem toplama

Bütçe
30000-40000

mermaid

Hectopat
Herkese selam bu konuda açılmış birçok konu var fakat güncel ve benim için cevap olabilecek olanı göremedim dostlar uzun süredir bilgisayar parçalarına ve sistem toplamaya uzak birisi olarak yaklaşık 1 gündür karar veremediğim konuda sizden yardım isteyeceğim.

41.500TL.

37.000TL.

29.000TL.

Her 3 sistemin de:
İşlemci: 5600X (OC için daha makul diye okudum)
SSD: 1 GB Kingston.
RAM'lar: 3600 MHz.
Anakart: Kule tipi soğutucu kullanacağımdan diğerlerinde RGB girişi olmadığı için değiştirmişken de en uygun olduğunu düşündüğüm B550 Plus Wi-Fi olarak değiştirdim.

Yazdığım fiyatlar 3070 ve 3080 sistem için;
2K monitör + klavye + mouse + soğutucu=12.000TL

3060 Ti sistem için;
1080p monitör + klavye + mouse + soğutucu = 8000TL olacak şekilde.

Yaklaşık 24 saattir bu sistemler arasında gidip geliyorum araştırıyorum fakat hangisinin daha uygun olduğunu bir türlü bilemedim.
Valorant, GoW ve AC Valhalla gibi hikayesi olan oyunları karışık olarak oynuyorum özellikle FPS veya story mode oyuncusu değilim.
Sistemler sadece oyun için alınıyor herhangi bir yayın render yapılmayacak. Beklentim en azından 6-7 yıl sistemi değiştirmek ile uğraşmadan yüksek ayarlarda yeni çıkan oyunları da oynayabilmek.

@xDraco @messinicocugu hocalarım başta olmak üzere tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Not: 4K kaliteli monitör alamayacağım için 4070 gibi modeller önermezseniz sevinirim. 3070 daha orta halli daha makul gibi önerilere açığım.

4070 Ti 2K için de uygun bir kart hocam öyle toplasanız çok daha uzun yıllar gider ama yine de tercih etmek istemiyorsanız 3080'li sistemi seçin.

Hocam mesele şu ki 3K 4K diye diye 20-24k ile çıktığım yolda 40k da buldum kendimi 😂 yani sizce değer mi bu fiyatlara mesela 3060 Ti da aldığım performans beni uzun yıllar götürmez 2-3 yıl sonra yarı yolda mı kalırım ve darboğaz sorunu yaşamazsın diyorsanız 4070 sistem önerisi alabilirim ancak diğer ekipmanlar hariç maksimum 30k bütçem var.

Hocam mesele şu ki 3K 4K diye diye 20-24K ile çıktığım yolda 40k da buldum kendimi 😂 yani sizce değer mi bu fiyatlara mesela 3060 Ti da aldığım performans beni uzun yıllar götürmez 2-3 yıl sonra yarı yolda mı kalırım ve darboğaz sorunu yaşamazsın diyorsanız 4070 sistem önerisi alabilirim ancak diğer ekipmanlar hariç maksimum 30k bütçem var.

30000TL tutuyor bunlar.

Bu sistemi toplayabilirseniz toplayın hocam bir de siz sormadan önce söyleyeyim 4070 Ti 3090 Ti gücünde olduğu için 5600 2K da besleyecektir bu kartı.

@mermaid 1080P ve 2K için 5600 + 3060 Ti özelleştirmesiyle bu sistemi 15K'ya alıp işinizi halledebilirsiniz.
30-40K bütçe de uzun yıllar kullanırım sistemi derseniz 4070 Ti sistem toplanır. İlerisi için upgrade düşünürseniz yeterli 5600 + 3060 Ti.

Hocam mesele şu ki 3K 4K diye diye 20-24k ile çıktığım yolda 40k da buldum kendimi 😂 yani sizce değer mi bu fiyatlara mesela 3060 Ti da aldığım performans beni uzun yıllar götürmez 2-3 yıl sonra yarı yolda mı kalırım ve darboğaz sorunu yaşamazsın diyorsanız 4070 sistem önerisi alabilirim ancak diğer ekipmanlar hariç maksimum 30k bütçem var.
Hocam yapacağınız tek şey messi hocamı dinlemek 4070Tİ sistem varken 3080 alınmaz bide 2K monitör yapıştırın.

Hocalarım her ikinize de teşekkür ederim son olarak bir güncelleme 2 ay sonra askere gideceğim aslında sistem 1 yıl beni bekleyecek değişen kurdan ve sürekli artan elektronik fiyatlarından dolayı toplayayım kenarda hazır bulunsun istiyorum malum 3 ay öncesi ile şimdi arasında bile fark var.

Sizce doğru mu bu düşüncem 4070 Ti daha uygun eğer öyleyse.

Hocalarım her ikinize de teşekkür ederim son olarak bir güncelleme 2 ay sonra askere gideceğim aslında sistem 1 yıl beni bekleyecek değişen kurdan ve sürekli artan elektronik fiyatlarından dolayı toplayayım kenarda hazır bulunsun istiyorum malum 3 ay öncesi ile şimdi arasında bile fark var.

Sizce doğru mu bu düşüncem 4070 Ti daha uygun eğer öyleyse.
Diğer seçeneklere göre en uygunu.

Bu sistemi toplayabilirseniz toplayın hocam bir de siz sormadan önce söyleyeyim 4070 Ti 3090 Ti gücünde olduğu için 5600 2K da besleyecektir bu kartı.

Hocam bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın bu sistem ekran kartına yüklenip anakart PSU ve işlemci benim attıklarıma göre daha düşük kalmıyor mu yoksa benim attıklarımda bunlar gereksiz mi yüksek olmuş bir de attığınız sisteme 2x16 GB ve 850W PSU daha mı uygun olur işlemciyi de 5600X (OC açısından daha kuvvetli olabiliyormuş) yapsak e bütçemi zorlayacağım ama fark yaratır gerekli olabilir derseniz öyle yapacağım.

Hocam bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın bu sistem ekran kartına yüklenip anakart PSU ve işlemci benim attıklarıma göre daha düşük kalmıyor mu yoksa benim attıklarımda bunlar gereksiz mi yüksek olmuş bir de attığınız sisteme 2x16 GB ve 850W PSU daha mı uygun olur işlemciyi de 5600X (OC açısından daha kuvvetli olabiliyormuş) yapsak e bütçemi zorlayacağım ama fark yaratır gerekli olabilir derseniz öyle yapacağım.

2x16 tercih ederseniz biraz daha ileriye dönük olur onun dışındakilere pek gerek yok 5600'le de PBO ve CPB ile OC işi halledilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı