i3 550 GT 420 sistemde The Forest en düşük ayarlarda kasıyor

30 FPS kasıyor sayılmıyor.

Dostum dalga mı geçiyorsun sen? 30FPS akıcı bir oyun deneyimi olarak mı geçiyor? Ben minimum sistem gereksinimleri "akıcı" bir oyun deneyimi sunmaz diyorum 30FPS vermez demiyorum. Git biraz kitap oku da okuduğunu anlamanı geliştir.

Bu arada sistem gereksinimleri karşılansa dahi 30FPS garanti edilmiyor. Çoğu basit oyunda eski laptopumda görmüştüm bunu. Sistem gereksinimlerinin biraz üzerinde bile olmasına rağmen 5-6FPS alıyordu genelde. Arkadaşın sistemi gereksinimleri karşılamıyor bile. @AhmetM05 hocam kusura bakmayın ama minimum sistem gereksinimleri gerçektende "oyunu öyle veya böyle açar demektir.".

Bu arada sistem gereksinimleri karşılansa dahi 30FPS garanti edilmiyor. Çoğu basit oyunda eski laptopumda görmüştüm bunu. Sistem gereksinimlerinin biraz üzerinde bile olmasına rağmen 5-6FPS alıyordu genelde. Arkadaşın sistemi gereksinimleri karşılamıyor bile. @AhmetM05 hocam kusura bakmayın ama minimum sistem gereksinimleri gerçektende "oyunu öyle veya böyle açar demektir.".

Oyuna sonradan gelen güncellemeler ve kullanılan sistemin eskimesi ile ilgili bir durum. Oyunun ilk çıktığı zamanlarda minimum sistem gereksinimini sağlayan cihazlar oyunda en az 30 FPS verir.

Örnek olarak CS:GO'yu verebiliriz. İlk başta İntel HD 3000 ile oynanabiliyorken son zamanlarında GT 1030'da bile en düşükte 60 FPS veremediği yerler oluyordu.

Dostum dalga mı geçiyorsun sen? 30FPS akıcı bir oyun deneyimi olarak mı geçiyor? Ben minimum sistem gereksinimleri "akıcı" bir oyun deneyimi sunmaz diyorum 30FPS vermez demiyorum. Git biraz kitap oku da okuduğunu anlamanı geliştir.

30 FPS "oynanabilir" olarak geçiyor.

Bu konuya bakabilirsiniz.

Oyuna sonradan gelen güncellemeler ve kullanılan sistemin eskimesi ile ilgili bir durum. Oyunun ilk çıktığı zamanlarda minimum sistem gereksinimini sağlayan cihazlar oyunda en az 30 FPS verir.

Örnek olarak CS:GO'yu verebiliriz. İlk başta Intel HD 3000 ile oynanabiliyorken son zamanlarında GT 1030'da bile en düşükte 60 FPS veremediği yerler oluyordu.

Dostum bak. Ben R5 5500+RX550 ile The Witcher 3 de 720p en düşük ayarlarda 20FPS civarlarında değerler görüyordum. RAM ihtiyacım da yoktu 16 GB RAM vardı sistemde. Şimdi git bak bakalım minimum sistem gereksinimlerine göre
R5 5500+RX550+16 GB Dual channel RAM mi daha iyi yoksa AMD A10-5800k APU (3.8GHz)+AMD GPU Radeon HD 7870+6 GB RAM.

Örnek olarak CS:GO'yu verebiliriz. İlk başta Intel HD 3000 ile oynanabiliyorken son zamanlarında GT 1030'da bile en düşükte 60 FPS veremediği yerler oluyordu.

Bu konuya bakabilirsiniz.

Dediğinizden yola çıkarak Forest gibi çok çok eski bir oyunda sistem gereksinimlerini karşılamasının bir anlam ifade etmediğini söyleyebiliriz sanırım. Çok farklı şeyler söylemiyoruz aslında galiba. 😄

Dediğinizden yola çıkarak Forest gibi çok çok eski bir oyunda sistem gereksinimlerini karşılamasının bir anlam ifade etmediğini söyleyebiliriz sanırım. Çok farklı şeyler söylemiyoruz aslında galiba. 😄
Evet öyle. Mesela GT 730, GTA SA'da 720P de yüksek detaylarda 20'li değerleri görüyor. Oyunun önerilen sistem gereksinimlerinin çoook üstünde olmasına rağmen.

Ama benim dediklerimde bir sorun yok. Ben tanımı verdim. Firmalar bu tanıma uyar uymaz bilemem.

Dostum gerçekten okuduğunu anlaman ile ilgili bir problemin var.
Açıklar mısın dostum?

Son düzenleme:
Evet öyle. Mesela GT 730, GTA SA'da 720p de yüksek detaylarda 20'li değerleri görüyor. Oyunun önerilen sistem gereksinimlerinin çok üstünde olmasına rağmen.

Ama benim dediklerimde bir sorun yok. Ben tanımı verdim. Firmalar bu tanıma uyar uymaz bilemem.

Açıklar mısın dostum?

"Oynanabilir" ile "akıcı oynanabilir" arasındaki farkı algılayamıyorsun. Ben oyun oynanmaz demedim. Minimum sistem gereksinimleri ile "akıcı" olarak oynayamazsın dedim. Şukadar basit bir cümleyi anlamıyorsun muhalif olmaya çalışıyorsun. Oyunu öyle veya böyle tabii ki oynarsın bunun aksini iddia ettim mi ben? Eğer akıcı bir oyun deneyimi senin için 30fps ise 30fps ile herhangi bir oyunu oynamaya çalış sonra dediğimi anlayacaksın.

Eğer akıcı bir oyun deneyimi senin için 30fps ise 30fps ile herhangi bir oyunu oynamaya çalış sonra dediğimi anlayacaksın.
Yıllarca 30 FPS oyun oynadım biliyorum akıcı olmadığını.

"Oynanabilir" ile "akıcı oynanabilir" arasındaki farkı algılayamıyorsun. Ben oyun oynanmaz demedim. Minimum sistem gereksinimleri ile "akıcı" olarak oynayamazsın dedim. Şukadar basit bir cümleyi anlamıyorsun muhalif olmaya çalışıyorsun. Oyunu öyle veya böyle tabii ki oynarsın bunun aksini iddia ettim mi ben?

"Sistem gereksinimlerini minimumda desteklemesi kasmadan akıcı bir şekilde oynayacağınızı göstermez. Oyunu öyle veya böyle açar demektir tabiri caizse"

Benim itirazım kalın yazılı bölüme.

Ben 30 FPS'ye akıcı demedim zaten.

Yıllarca 30 FPS oyun oynadım biliyorum akıcı olmadığını.

"Sistem gereksinimlerini minimumda desteklemesi kasmadan akıcı bir şekilde oynayacağınızı göstermez. oyunu öyle veya böyle açar demektir tabiri caizse"

Benim itirazım kalın yazılı bölüme.

Ben 30 FPS'ye akıcı demedim zaten.

Madem okuduğunu anlayabiliyorsun daha niye konuşuyorsun o zaman? Akıcı değildir diyorum oynanabilir diyorsun bana.
Öyle veya böyle demek 30FPS demek zaten zeki dostum.

Geri
Yukarı