30-90 TL Mikrofon önerisi

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bilgisayarımın mikrofonu kötü, boğuk geliyor ve biraz bağırmadan ses doğru düzgün anlaşılmıyor. Hassasiyeti olan, doğru düzgün karşı tarafın beni anlayabileceği bir mikrofon arıyorum. Kulaklık değil, mikrofon sadece. Günlük kullanımda -Discord, canlı dersler gibi- işimi görebilecek, 30-90 TL arası. Ayrıca bir şey daha soracağım, benim kullandığım kulakiçi kulaklığın mikrofonu var ama bilgisayarda falan bu mikrofon çalışmıyor, nasıl çalıştırabilirim? Apple Earpods kulaklık, ses girişi değil de hat girişine mi takmam gerek? Telefonda vs. bu mikrofon sorunsuz çalışıyor.

Bilgisayarımın mikrofonu kötü, boğuk geliyor ve biraz bağırmadan ses doğru düzgün anlaşılmıyor. Hassasiyeti olan, doğru düzgün karşı tarafın beni anlayabileceği bir mikrofon arıyorum. Kulaklık değil, mikrofon sadece. Günlük kullanımda -Discord, canlı dersler gibi- işimi görebilecek, 30-90 TL arası. Ayrıca bir şey daha soracağım, benim kullandığım kulak içi kulaklığın mikrofonu var ama bilgisayarda falan bu mikrofon çalışmıyor, nasıl çalıştırabilirim? Apple EarPods kulaklık, ses girişi değil de hat girişine mi takmam gerek? Telefonda vs. bu mikrofon sorunsuz çalışıyor.

Çalışmamasının nedeni bilgisayarda genelde 2 giriş olur. 1'i kulaklık 1'i de mikrofon kulaklığa takarsan ses gelir fakat mikrofon çalışmaz. Mikrofona takarsan ses gider fakat kulaklıktan ses gelmez. Onun için ayrı aparatlar var. Ayrıca birazdan mikrofon önerisini atarım.

Resim'de gösterdiğim aparat ile telefon kulaklığını Bilgisayar'da kullanabilirsin. Fiyatı'da ucuz.

Dosya Ekleri

• 1607196143082.png
    1607196143082.png
    343,1 KB · Görüntüleme: 25
Çalışmamasının nedeni bilgisayarda genelde 2 giriş olur. 1'i kulaklık 1'i de mikrofon kulaklığa takarsan ses gelir fakat mikrofon çalışmaz. Mikrofona takarsan ses gider fakat kulaklıktan ses gelmez. Onun için ayrı aparatlar var. Ayrıca birazdan mikrofon önerisini atarım.
Evet ben de ondan dolayı olduğunu düşünüyordum, şey yapsam mesela şu an evden kulak içi kulaklıklar bulabilirim çalışan, ses için kullanacağımı o hat girişine takıp kulağıma taksam, mikrofon için kullanacağımı da mik girişine takıp o kulaklığı boynuma assam veya önüme koysam olur mu işe yarar mı? Telefonda kullandığım ki gibi karşıya iyi ses gider mi?
Resim'de gösterdiğim aparat ile telefon kulaklığını Bilgisayar'da kullanabilirsin. Fiyatı'da ucuz.
Bunun adı nedir?

Evet ben de ondan dolayı olduğunu düşünüyordum, şey yapsam mesela şu an evden kulak içi kulaklıklar bulabilirim çalışan, ses için kullanacağımı o hat girişine takıp kulağıma taksam, mikrofon için kullanacağımı da mik girişine takıp o kulaklığı boynuma assam veya önüme koysam olur mu işe yarar mı? Telefonda kullandığım ki gibi karşıya iyi ses gider mi?

Bunun adı nedir?

Kulaklık çevirici- Kulaklık dönüştürücü olarak aratınca çıkıyor ürünler.
Örneğin; Tıkla

Yeni konular

Geri
Yukarı