30 bin TL civarına laptop önerisi

Peki sizin attığınız HP modelleri almak mı daha mantıklı yoksa Berkay beyin attığı Lenovo olanı mı?
Valla ben Lenovo'yu daha çok beğendim, özellikle çok şık geldi bana.
Buna rağmen yine de HP alırdım çünkü daha çok güveniyorum.

Birinci tecrübem:
6 yıllık HP yazıcım için geçenler de aradım. Ben vazgeçsem de müşteri temsilcisi çözmekten vazgeçmiyor.
İkinci tecrübem:
Technopat'ta konu açan bir arkadaş aradı. HP Victus 16 Windows kurulumunda baştan sona kadar eşlik ve yardım ettiler. Başka hiçbir müşteri hizmetleri bunu yapmaz.

Son karar : Hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız. İçinize sineni, gönlünüzün meylettiğini alın. Mutlak bir cevap bulunamaz.

Son düzenleme:
Vallahi ben Lenovo'yu daha çok beğendim, özellikle çok şık geldi bana.
Buna rağmen yine de HP alırdım çünkü daha çok güveniyorum.

birinci tecrübem:
6 yıllık yazıcım için geçenler de aradım. Ben vazgeçsem de müşteri temsilcisi çözmekten vazgeçmiyor.
ikinci tecrübem:
Geçenlerde bir arkadaşa Windows kurlumunda baştan sona kadar eşlik ve yardım ettiler.

son karar: hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız. İçinize sineni, gönlünüzün meylettiğini alın. Mutlak bir cevap bulunamaz.

Yurt dışına götüreceğim laptopu, servise orada da verebiliyorsam güzel, onun haricinde işlemci farkı etki edecek bir fark mı onu merak ettim? Biri 12. biri 13. seri olduğu için.

Yurt dışına götüreceğim laptopu, servise orada da verebiliyorsam güzel, onun haricinde işlemci farkı etki edecek bir fark mı onu merak ettim? Biri 12. biri 13. seri olduğu için.
Her iki işlemci de fazlası ile yeter. Oyun laptopu değil ama şu an kullandığım PC İ3 9100 ve gayet yeterli. Üstelik 8GB RAM. :)

Öneriler için çok teşekkür ederim o zaman, eğer alırsam depolama için ayrı bir konu daha açacağım, tekrardan görüşmek üzere :)
Victus'un artisi islemcisi ve bataryasi buyuk, eksisi ise parlakligi dusuk ve 2. bir M.2 slotu yok. Lenovo LOQ'un artisi 2. bir M.2 slotu var, parlakligi yuksek, eksisi ise islemcisi Victus'tan geride ve bataryasi Victus'tan kucuk.

Victus'un artisi islemcisi ve bataryasi buyuk, eksisi ise parlakligi dusuk ve 2. bir M.2 slotu yok. Lenovo LOQ'un artisi 2. bir M.2 slotu var, parlakligi yuksek, eksisi ise islemcisi Victus'tan geride ve bataryasi Victus'tan kucuk.

512 GB olarak kullanmak imkansız, eğer depolamasını arttıramıyorsam kesinlikle Lenovo alırım. İşlemciler arasındaki fark dağlar kadar değil, zaten çoğu zaman Valorant oynayacağım AAA oyun oynarken 60 FPS oynatsa yeter. Batarya işi en kötü powerbank ile halledilir zaten. M.2 slotu olmadığını belirttiğiniz için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı