30 bin TL ile monitör dahil PC toplama

Mert_o7

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar toplamaktan pek anlamam. 30 bin TL monitör dahil (IPS ekran) bilgisayar toplamak istiyorum. Önerileriniz var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim?
Oynayacağım oyunlar:
Forza Horizon 5
God of War.
Palword.
Valorant.
Sea of Thieves.
Bu ve bunlar gibi oyunları Ultra+ grafikte açmak istiyorum ve mümkündür diye düşünüyorum.

Bilgisayarda istediğim özellikler:

Monitör: IPS panel, 244Hz.

Ekran kartı: RTX 4000 serisi istiyorum fakat önerilere her zaman açığım.

İşlemci: Intel'in yüksek nesilleri (10.-11.-12. gibi) olursa iyi olur.

RAM: 32 GB düşünüyorum ama fazla mı olur?
Geriye kalan kasa vb. şeylerde bir şey söyleyemiyorum çünkü dediğim gibi pek bir bilgim yok.
Bütçeyi zorlayabilirim 3-4K falan. İyi olsun yeter:]
Şimdiden önerileriniz için çok teşekkür ediyorum efendim.

Not: Fiyat yetmiyorsa monitörü 144Hz'e vs. Çekebiliriz problem değil

Bu sistem bu sıra bu fiyat aralığında fazlaca paylaşılan sağlam bir sistem. Değerlendirilebilir. En baştaki soğutucuyu eklemek kafii. SSD yetmeyebilir o yüzden SSD 1 TB özelleştirilmeli.

Monitör olarak bu ikisi var tavsiye edebileceğim. Sistem özelleştirmeleri nedeniyle bütçenin biraz üstüne çıkmış olabilir.

Bu sistem bu sıra bu fiyat aralığında fazlaca paylaşılan sağlam bir sistem. Değerlendirilebilir. En baştaki soğutucuyu eklemek kafii. SSD yetmeyebilir o yüzden SSD 1 TB özelleştirilmeli.

Monitör olarak bu ikisi var tavsiye edebileceğim. Sistem özelleştirmeleri nedeniyle bütçenin biraz üstüne çıkmış olabilir.

Hocam öncelikle zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim fakat RAM ve RYZEN5 bana yetersiz gibi geldi sizce nasıl? Monitörleri çok beğendim bu arada teşekkür ediyorum ikisinden birini alırım gibi. Bu arada bütçeyi 35'e kadar çıkarabilirim zorlayıp sorun değil

Hocam bu arada bu monitör iyi mi?

Hocam öncelikle zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim fakat RAM ve RYZEN5 bana yetersiz gibi geldi sizce nasıl? Monitörleri çok beğendim bu arada teşekkür ediyorum ikisinden birini alırım gibi. Bu arada bütçeyi 35'e kadar çıkarabilirim zorlayıp sorun değil

Hocam bu arada bu monitör iyi mi?
Bu sıra bende 25bin civarına sistem baktığım için kendi fiyat aralığına hakimim. Ama genelde fiyat yükseltebilirim diyen arkadaşlara aynı sistemin ekran kartı 4060Tİ li ddr5 sistemler tavsiye ediliyor. Sana da tavsiyem o olur. Oynamak istediğin oyunlarda ekran kartının gücü ön planda olduğu için bu sisteme bakabilirsin. Bana kalırsa RAM de işlemcide yeterli olur. Ama RAMi yükseltebilecek bütçeye sahip olduğun için RAMi 32 i yapabilirsin. Monitöre gelince de attığın monitör VA panele sahip. Monitörde IPS panel tercih edilmesi daha mantıklı olur. Bu konuya hakim arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olur.

Bu sıra bende 25bin civarına sistem baktığım için kendi fiyat aralığına hakimim. Ama genelde fiyat yükseltebilirim diyen arkadaşlara aynı sistemin ekran kartı 4060 Ti'li DDR5 sistemler tavsiye ediliyor. Sana da tavsiyem o olur. Oynamak istediğin oyunlarda ekran kartının gücü ön planda olduğu için bu sisteme bakabilirsin. Bana kalırsa RAM de işlemcide yeterli olur. Ama RAM'i yükseltebilecek bütçeye sahip olduğun için RAM'i 32'i yapabilirsin. Monitöre gelince de attığın monitör VA panele sahip. Monitörde IPS panel tercih edilmesi daha mantıklı olur. Bu konuya hakim arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olur.

Hocam kafamda soru işareti kalmadı çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı